Menu

Ciąża

Twoja ciąża to początek wspaniałej podróży. Magazyn NetMamy "Ciąża" będzie Ci podczas tej przygody towarzyszył. Tutaj znajdziesz wskazówki dotyczące rozwoju Twojego dziecka, przebiegu ciąży, terminów badań kontrolnych, dolegliwości ciążowych i wiele innych. Zadbaj o to, aby ciąża była jedną wielką, wspaniałą przygodą.

Badania w ciąży

Ciąża to czas wzmożonej troski o zdrowie. Badania w ciąży powinny być przeprowadzone bardzo dokładnie. Z naszym działem tematycznym nie przeoczysz żadnego badania w ciąży. Dowiedz się więcej na temat opieki przedporodowej. » Wszystkie artykuły z działu "Badania w ciąży"

Badania w ciąży z ginekologiem

Badania w ciąży z ginekologiem

Opieka przedporodowa, przynajmniej w kwestii niektórych badań, powinna być przeprowadzana przez lekarza ginekologa. Dowiedz się wszystkiego na ten temat.

Badania w ciąży z położną

Badania w ciąży z położną

W czasie ciąży opiekę przedporodową może sprawować także położna. Co prawda nie wszystkie badania mogą być przez nią wykonane. Przeczytaj więcej na ten temat.

Ciąża: diagnostyka prenatalna

Amniopunkcja, biopsja kosmówki, USG - dowiedz się więcej na temat testów i badań w czasie ciąży. W tym dziale znajdziesz wszystko na temat przebiegu, jak również szans i zagrożeń ze strony diagnostyki prenatalnej. » Wszystkie artykuły z działu "Diagnostyka prenatalna"

Ciąża: dolegliwości

Ciąża to przede wszystkim dziewięć miesięcy wspaniałej przygody oczekiwania na dziecko. Niektóre dolegliwości ciążowe mogą jednak powodować dyskomfort i odbierać radość z przeżywania tego wyjątkowego okresu. Tutaj dowiesz się, skąd się biorą i jak poradzić sobie z najczęstszymi dolegliwościami ciążowymi. Ciąża bowiem to czas wspaniałej przygody.

3 500 matek brało udział w ankiecie  dotyczącej dolegliwości ciążowych. Uczestniczki zdradziły, jakie dolegliwości najczęściej nękały je w czasie ciąży. Przeczytaj, które dolegliwości należą do najczęstszych w czasie ciąży oraz jak im skutecznie przeciwdziałać. » Wszystkie artykuły z działu "Dolegliwości w ciąży"

Ciąża: infekcje

Każda infekcja w ciąży może mieć poważne konsekwencje, jeśli nie zostanie odpowiednio wcześnie wykryta i leczona. Tutaj dowiesz się, jakie są najczęstsze i najpoważniejsze infekcje oraz jak możesz chronić przed nimi siebie i dziecko. » Wszystkie artykuły z działu "Infekcje w ciąży"

Opryszczka a ciąża

Opryszczka a ciąża

Zakażenie opryszczką narządów płciowych w ciąży może być bardzo niebezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Dowiedz się więcej.

Chlamydia trachomatis w ciąży

Chlamydia trachomatis w ciąży

W przypadku infekcji w ciąży bakterią o nazwie chlamydia bezpieczeństwo dziecka może być zagrożone. Dowiedz się więcej na ten temat.

Salmonelloza w ciąży

Salmonelloza w ciąży

Dowiedz się, jak chronić się przed infekcją wywołaną przez pałeczki salmonelli. Znajdziesz także informacje o metodach leczenia, w razie gdyby doszło do infekcji w ciąży.

Ciąża: zdrowa dieta

Ciąża to także zdrowy styl życia. W czasie ciąży powinnaś dbać o zrównoważoną dietę, gdyż teraz odżywiasz nie tylko siebie, ale i rozwijające się w Twoim łonie dziecko. Tutaj dowiesz się, jak powinna wyglądać zdrowa dieta w ciąży. »Wszystkie artykuły z działu "Dieta w ciąży"

Składniki pokarmowe w ciąży

Składniki pokarmowe w ciąży

Dobre węglowodany, tłuszcze i białka to podstawa Twojej diety. Organizm potrzebuje jednak także innych składników pokarmowych.

Ciąża i zachcianki

Ciąża i zachcianki

Ciąża to wyjątkowy czas. Śledź z dżemem czy lody z kiszoną kapustą, czyli nietypowe połączenia smakowe w ciąży to tylko stereotyp? Niekoniecznie.

Kwas foliowy

Kwas foliowy

Zapotrzebowanie na kwas foliowy w ciąży wzrasta. Prawie niemożliwe jest pokrycie go jedynie z dietą. Dziecko potrzebuje kwasu foliowego do rozwoju kości i organów wewnętrznych. Często zaleca się suplementację.

Co mi jeszcze wolno?

Alkohol, papierosy, kofeina, sport, a może oglądanie telewizji? Czy nie ucierpi na tym moja ciąża? Każda z nas ma swoje ulubione nawyki i rytuały. W czasie ciąży niektóre z nich trzeba będzie niestety jeszcze raz przemyśleć. Podpowiemy, czym w ciąży możesz rozkoszować się bez obaw, a na co lepiej uważać. » Wszystkie artykuły z działu "Co mi wolno?"

Palenie a ciąża

Palenie a ciąża

Palenie w ciąży szkodzi nie tylko Tobie, ale i Twojemu dziecku i może mieć poważne konsekwencje. Poinformujemy Cię o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą palenie w ciąży i pomożemy w skutecznym rzuceniu.

Kawa a bezpieczeństwo dziecka

Kawa a bezpieczeństwo dziecka

W czasie ciąży kawa nie pozostaje bez wpływu na Twoje dziecko i może być także niebezpieczna. Przeczytaj, z jakim ryzykiem związana jest konsumpcja kofeiny w ciąży i jak przezwyciężyć chęć na małą czarną.

Inne tematy

ciąża wysokiego ryzyka nie musi być wyrokiem

Ciąża wysokiego ryzyka

To nie musi być wyrok! Większość z nich bowiem kończy się szczęśliwie i na świat przychodzą zdrowe dzieci. Dowiedz się więcej na ten temat.

ciąża mnoga

Ciąża mnoga

Podwójne szczęście, ale czy czasem także podwójny kłopot i dolegliwości? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszych artykułach, z których dowiesz się, z czym konkretnie wiąże się ciąża mnoga.

ciąża a poronienie

Poronienie

Trudny i bolesny problem. Tu dowiesz się, jak odnaleźć się w sytuacji, gdy ciąża zakończyła się o wiele za wcześnie.

ciąża a prawa i obowiązki

Ciąża - aspekty prawne

Wszystko, co warto wiedzieć o ochronie prawnej macierzyństwa w Polsce. Ciąża to okres, w którym warto także pomyśleć o niektórych formalnościach związanych z czasem po porodzie.