Menu

Co mi jeszcze wolno w ciąży?

Alkohol, papierosy, kofeina, sport, a może oglądanie telewizji? Co wolno w ciąży? Każda z nas ma swoje ulubione nawyki i rytuały. W czasie ciąży niektóre z nich trzeba będzie niestety jeszcze raz przemyśleć i być może z tego czy owego zrezygnować. Podpowiemy, co wolno w ciąży, a na co lepiej uważać.

Jakie produkty spożywcze wolno w ciąży?

10 niedozwolonych produktów

10 niedozwolonych produktów

Oprócz powszechnie znanych produktów, których powinnaś unikać w ciąży takich jak sery z surowego mleka, alkohol czy surowa ryba, jest jeszcze kilka, które w czasie ciąży powinnaś wpisać na listę zakazanych.

Czego nie wolno pić będąc w ciąży?

Czego nie wolno pić będąc w ciąży?

Prawie każda kobieta wie, że powinna na czas ciąży całkowicie zrezygnować z alkoholu. Jednak czy kawa, czarna herbata i inne zawierające kofeinę nie szkodzą dziecku?

Używki - wolno w ciąży?

Na rauszu? Nie wolno w ciąży!

Na rauszu? Nie wolno w ciąży!

Nierzadko wiadomości o ciąży towarzyszy strach. Wiele kobiet martwi się, że mogły zaszkodzić dziecku w pierwszych tygodniach - na przykład przez spożycie alkoholu. Jakie są zagrożenia?

Palenie w ciąży

Palenie w ciąży

Palenie w ciąży szkodzi nie tylko Tobie, ale i Twojemu dziecku. Tego zatem także nie wolno w ciąży. Poinformujemy Cię o zagrożeniach i zdradzimy Ci, co może pomóc w skutecznym rzuceniu palenia.

Kawa - wolno w ciąży?

Kawa - wolno w ciąży?

W czasie ciąży kawa nie pozostaje bez wpływu na Twoje dziecko i może być także niebezpieczna. Przeczytaj, z jakim ryzykiem związana jest konsumpcja kofeiny w ciąży i jak przezwyciężyć nieodpartą chęć na małą czarną.

Styl życia - co wolno w ciąży?

Jak zmieni się moje życie? Co mi jeszcze wolno w ciąży, a z czego muszę zrezygnować? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Prawie wszystko wolno w ciąży. Czasem tylko trzeba na niektóre rzeczy zwrócić uwagę. Tu podpowiemy Ci, na co dokładnie.

Podróże w ciąży

Podróże w ciąży

Czy wolno w ciąży wyjechać na urlop? Zasadniczo tak, choć nie na każdym jej etapie. Tutaj dowiesz się, kiedy możesz podróżować w ciąży bez obaw i co zrobić, aby w trasie czuć się komfortowo.

Seks w ciąży

Seks w ciąży

Czy wolno w ciąży uprawiać seks? Szczególnie w zaawansowanej ciąży wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy seks może zaszkodzić dziecku. Zajrzyj do naszego artykułu, a poznasz odpowiedź.

Sport w ciąży pomaga czy szkodzi?

Sport w ciąży pomaga czy szkodzi?

Aktywność fizyczna to we wczesnej fazie ciąży Twój sprzymierzeniec. Nie powinnaś się jednak przemęczać, gdyż może mieć to wpływ także na dziecko.

Zwierzęta domowe

Zwierzęta domowe

Czy wolno w ciąży zbliżać się do zwierząt? Jeżeli nie zapomnisz o kilku zasadach, to obcowanie ze zwierzętami nie będzie zagrożeniem. W przypadku kotów powinnaś być ostrożniejsza ze względu na toksoplazmozę.

Jak osiągnąć wewnętrzny spokój?

Jak osiągnąć wewnętrzny spokój?

Przeciążenia fizyczne i duchowe nie pozostają także bez wpływu na dziecko. Dotyczy to zwłaszcza noszenia ciężkich przedmiotów i sytuacji stresowych. Tutaj znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów na relaks.

solarium w ciąży - wolno?

Solarium w ciąży

Korzystanie z solarium w ciąży to dość kontrowersyjny temat. Przeczytaj, jakie argumenty przemawiają za tym, aby zrezygnować z solarium podczas ciąży.

Zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne

Nie ma naukowych dowodów potwierdzających wpływ substancji chemicznych zawartych w kosmetykach na przebieg ciąży. Na niektóre aspekty powinnaś jednak uważać. O tym, dowiesz się z naszego artykułu.

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe

Czy wolno w ciąży nosić soczewki kontaktowe? Przede wszystkim internet pełen jest sensacyjnych informacji o soczewkach kontaktowych w ciąży. Tu dowiesz się, które z nich są prawdziwe.

Rola muzyki

Rola muzyki

Muzyka łagodzi obyczaje - to powiedzenie sprawdza się także w ciąży. Z tego artykułu dowiesz się, jaki wpływ na komfort i bezpieczeństwo Ciebie i dziecka ma muzyka.

Jazda samochodem

Jazda samochodem

Czy wolno w ciąży jeździć samochodem? Być może zastanawiasz się, czy jazda samochodem w czasie ciąży nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa dla dziecka. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę.