Menu

Kalendarz ciążowy

Kalendarz ciążowy pozwoli Ci zorientować się, czym charakteryzują się poszczególne miesiące ciąży. Dowiedz się więcej na temat rozwoju dziecka, badań kontrolnych i najczęstszych dolegliwości. Poza tym nasz kalendarz ciążowy zawiera wiele cennych wskazówek, dzięki którym będziesz czuła się jeszcze lepiej.


1. trymestr


1. - 12.
tydzień

2. trymestr


13. - 24. tydzień

3. trymestr


25. - 36. tydzień

37. tydzień - poródWarto wiedzieć

1. - 3. miesiąc

4. - 6. miesiąc

7. - 9. miesiąc

Około porodu

Wszystkie miesiące ciąży

Trymestry ciąży

  • Twoje ciało w pierwszym trymestrze ciąży

    W pierwszych trzech miesiącach ciąży Twoje ciało zmienia się w sposób znaczący. Większość tych przemian uwarunkowana jest hormonalnie. Czego to dotyczy?

  • Twoje ciało w drugim trymestrze ciąży

    Wraz z czwartym miesiącem kończy się krytyczna faza ciąży i słabną dolegliwości z początkowego okresu. Tygodnie drugiego trymestru ciąży to przede wszystkim produkcja mleka.

  • Twoje ciało w trzecim trymestrze ciąży

    W ostatnich miesiącach ciąży Twoje ciało koncentruje się na przygotowaniach do porodu. Pokłady wody w organizmie zwiększają się. Niewykluczone, że pojawią się skurcze przepowiadające.

Informacje na temat ciąży

Ciąża jest dla Ciebie zapewne wielką radością, a czas oczekiwania zostanie nagrodzony przyjściem na świat dziecka. W czasie ciąży zmienia się Twoje ciało, a maleństwo rośnie w Twoim łonie. Do momentu porodu doświadczysz wielu ekscytujących rzeczy.

Do innych aspektów ciąży należą także badania kontrolne u ginekologa czy formalności. Wszystkie te terminy znajdziesz w naszym kalendarzu ciążowym.