Menu

Dzieci

Od małego dziecka do ucznia: jak ten czas szybko biegnie, a dzieci przechodzą kolejne etapy w rozwoju. W naszym dziale przeczytasz na temat rozwoju mowy dziecka, motoryki i ruchu. Znajdziesz również wiele wskazówek dotyczących rozwoju nieco starszego dziecka.

Rozwój dzieci

Dzieci (w wieku od 1 do 3 roku życia) rozwijają się w bardzo szybkim tempie. W naszym dziale znajdziesz informacje na temat rozwoju młodszego i starszego dziecka. Przeczytaj o nauce chodzenia, początkach nauki mówienia, treningu nocnika oraz wychowywaniu i żywieniu dziecka.

Kalendarz rozwoju małego dziecka

Kalendarz rozwoju dziecka

Zapoznaj się z naszym kalendarzem rozwoju dziecka i znajdź między innymi informacje o rozwoju mowy i motoryce dziecka. Pamiętaj jednak, że każdy maluch rozwija się we własnym rytmie.

Dowiedz się wszystkiego o przejściu dziecka na nocnik.

Nauka nocnika: żegnaj pielucho

Pożegnanie z pieluchą to duży krok dla każdego malucha. Z pewnością zastanawiasz się w jaki sposób możesz wspierać swoje dziecko w tym okresie.

Przeczytaj nasze artykuły na temat wychowania dziecka.

Wychowanie dziecka

Z czasem wychowanie dziecka staje się coraz trudniejsze. Dzieci dorastają, a tym samym pojawia się u nich mnóstwo pytań i problemów.

Relacje z rodzeństwem, czyli mam braciszka albo siostrzyczkę.

Relacje z rodzeństwem

Zapoznaj się z naszymi artykułami dotyczącymi rodzeństwa. Przeczytaj o rywalizacji rodzeństwa, o tym jak może zareagować Twoje dziecko na brata lub siostrę oraz o wpływie towarzystwa innych dzieci.

Zapoznaj się z naszymi artykułami na temat ADHD.

ADHD

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest ADHD, jak rozpoznać jego objawy, a także co zrobić, gdy problem ten dotyczy Twojego dziecka, zajrzyj do tego działu.

Zapoznaj się z naszym działem o zaburzeniach mowy u dziecka.

Zaburzenia mowy u dziecka

Zaburzenia mowy dotyczą zaburzeń w produkcji mowy. Mogą być spowodowane np. uszkodzeniem układu nerwowego. Jeśli zastosuje się odpowiednią terapię, można zaburzenie częściowo zniwelować.

Dojrzewanie i uświadamianie: przeczytaj nasze artykuły na ten temat

Dojrzewanie i uświadamianie

W rubryce "Dojrzewanie i uświadamianie" znajdziesz wszystko co pomoże Ci łatwiej zrozumieć nastolatka i co nauczy Cię z nim rozmawiać.

Sen dziecka: dowiedz się wszystkiego na temat snu dziecka

Nauka spania

W naszym dziale otrzymasz wskazówki i informacje, w jaki sposób dziecko może nauczyć się spać, i jak przyczyniają się do tego wzorce i nawyki snu.

Żywienie dziecka

Czym powinno charakteryzować się żywienie dzieci? Jakich składników odżywczych i w jakich ilościach potrzebuje Twoje dziecko? Tego wszystkiego dowiesz się z działu "Żywienie dzieci".

Dzieci: Opieka nad dzieckiem

W rubryce "Opieka nad dzieckiem" znajdziesz wiele artykułów odnośnie możliwości w wyborze opieki nad dzieckiem i wszystkiego co jest z tym związane. Aktualne tematy przy opiece dla dzieci: przedszkole i opiekunka do dziecka.

Przeczytaj nasze artykuły na temat żłobka.

Żłobek

Jeśli zdecydowałaś się wrócić do pracy, a Twój maluch nie osiągnął jeszcze wieku przedszkolnego, czeka Cię podjęcie decyzji, komu powierzyć opiekę nad nim. Pomocne informacje znajdziesz w naszym dziale "Żłobek".

Zapoznaj się z naszymi artykułami na temat przedszkola.

Przedszkole

Przedszkole to ważny etap na drodze rozwoju Twojego dziecka. W Twojej głowie rodzi się wiele pytań. Na które przedszkole się zdecydować? Jakie metody pedagogiczne są najlepsze dla malucha?

Przeczytaj nasza artykuły o Au-Pair.

Au-Pair

Chciałabyś wyjechać do pracy jako Au Pair? A może zastanawiasz się, czy nie przyjąć do siebie Au Pair zza granicy? Jaka według Ciebie powinna być dobra Au Pair? Jakie koszty wiążą się z wyjazdem?

Niania

Niania

Szukasz niani, ponieważ zależy Ci na dotrzymaniu ważnego terminu lub chcesz spędzić wieczór z Partnerem tylko we dwoje? Jak znaleźć dobrą nianię? Ile powinno wynosić jej wynagrodzenie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dziale "Niania".

Dzieci i szkoła

Dzieci i szkoła: nauka literek, cyferek oraz języków. Twoje dziecko idzie do szkoły? Zapoznaj się więc z naszymi artykułami z poniższych działów.

Początki w szkole czyli pierwszoklasista.

Pierwszoklasista

Moment, kiedy pierwszoklasista rozpoczyna naukę w szkole otwiera nowy i ważny etap zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziców.

Uczenie się: Moje dziecko idzie do szkoły

Uczenie się

Uczenie się nie zawsze przychodzi łatwo. Zwłaszcza w pierwszych latach szkolnych dziecko musi dopiero "nauczyć się uczyć".

Tornistry szkolne: zapoznaj się z naszymi artykułami.

Tornistry szkolne

Wybierasz tornister dla dziecka? Jest wiele aspektów, które warto rozważyć przed zakupem. Zapoznaj się z naszymi artykułami.

dzieci a szkoła

Codzienność szkolna

Jeśli Twoje dziecko zaczęło już przygodę z edukacją, warto zajrzeć do tego działu. Zebraliśmy w nim wszelkie najistotniejsze dla rodziców informacje na temat szkoły.

Gimnazjum: informacje dla rodziców i dzieci

Gimnazjum

Gimnazjum to drugi etap przygody szkolnej Twojego dziecka, które jest już nieco dojrzalszym uczniem.  Zajrzyj do naszego działu i wspólnie z NetMamą odpowiedź sobie na pytania dotyczące gimnazjum.

Wyposażenie dla dzieci

Zastanawiasz się nad kupnem fotelika samochodowego, roweru dla dzieci czy rowerka biegowego. Zapoznaj się z naszymi artykułami na ten temat. Przedstawiamy popularnych producentów w Polsce oraz wyniki testów fotelików samochodowych ADAC z 2013 roku.

Foteliki samochodowe: zapoznaj się z naszymi artykułami na ten temat.

Foteliki samochodowe

Zapoznaj się z naszym działem "Foteliki samochodowe", w którym przeczytasz miedzy innymi o bezpiecznym zamontowaniu fotelika, a także wynikach testu ADAC z 2013 roku.

Rowerek biegowy: zapoznaj się z naszymi artykułami na ten temat.

Rowerek biegowy

Rowerek biegowy to pojazd dla dzieci w przedziale wiekowym od około 2 - 6 lat. W naszych artykułach przeczytasz o tym, jak funkcjonuje taki rowerek i na co należy zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Rower dla dzieci: zapoznaj się z naszymi artykułami na ten temat.

Rower dla dzieci

W dziale na temat rowerów dla dzieci przeczytasz o tym, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie pojazdu oraz jak dobrać rozmiar roweru do dziecka. Poznaj również popularnych producentów rowerów dla dzieci.