Menu

Sen dziecka

W naszym dziale otrzymasz wskazówki i informacje, w jaki sposób dziecko może nauczyć się spać, i jak przyczyniają się do tego wzorce i nawyki snu. Dowiedz się również, co eksperci mają do powiedzenia na temat snu dziecka.

10 wskazówek: moje dziecko uczy się spać

Z naszymi 10 wskazówkami w formie do wydruku, możesz wspierać zdrowy rytm i dobre nawyki snu u Twojego dziecka. Szczegółowe objaśnienia i dodatkowe informacje znajdziesz w naszym artykule “10 wskazówek jak nauczyć dziecka snu” lub w naszym PDF.

Sen dziecka: Nauka spania

Dzieci mają problemy z zasypianiem i snem; wielu pediatrów i połóżnych poleca programy edukacyjne dotyczące snu, takie jak słynny “Plan szybkiego zasypiania” - z książki “Każde dziecko może nauczyć się spać”. Dowiedz się więcej na temat tej metody i jej alternatywy i wydrukuj praktyczny ich skrót w PDF.

Nauka zasypiania a metody usypiania

Nauka zasypiania a metody usypiania

Zastanawiasz się, co zrobić, aby nauczyć dziecko czerpania radości ze snu oraz tęsknisz za spokojnymi nocami? Poznaj metody usypiania dzieci. Czy metoda może wpłynąć na sen dziecka? Dowiedz się!

Plan szybkiego zasypiania

Plan szybkiego zasypiania

"Każde dziecko może nauczyć się spać" - to tytuł popularnej książki, w której autorzy uczą, jak wprowadzić w życie plan szybkiego zasypiania. Przeczytaj nasz artykuł i zapoznaj się z metodą oraz poznaj jej wady i zalety.

Sen dziecka: Zaburzenia snu i nawyków

U wielu dzieci oprócz zwyczajnych wieczornych rytuałów, pojawiają się inne nawyki, które z czasem mogą przerodzić się w problemy. Zebraliśmy dla Ciebie informacje o najczęściej wsytępujących problemach dzieci ze snem i nawykach snu.

dziecko wcześnie wstaje

Gdy dziecko nie chce iść spać

Każdego wieczoru rozgrywają się te same sceny: dziecko nie chce iść spać, a Ty sama jesteś wykończona i zdenerwowana. NetMama przygotowała dla Ciebie wskazówki.

dziecko boi się zasnąć

Gdy Twoje dziecko boi się zasnąć

Dziecko powinno iść już spać, ale boi się tego, co kryje się w szafie? Wystraszone woła: “Mamo, pod moim łóżeczkiem jest potwór!”? Z naszego artykułu dowiesz się, co zobić, gdy Twoje dziecko boi się zasnąć.

drzemka

Drzemka-gdy dziecko nie chce spać w dzień

Mimo że Twoje dziecko jest zmęczone, to nie chce spać w dzień. Gdy kładziesz je pomimo protestów do łóżeczka, drzemka i tak nie wchodzi w grę. Sprawdź, co zrobić.

Gdy dziecko wstaje zbyt wcześnie

Gdy dziecko wstaje zbyt wcześnie

Twoje dziecko wstaje zbyt wcześnie i nie pozwala Ci spać? Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pozwolą Ci wydłużyć sen malucha oraz dopasować jego rytm snu do Twojego.

Sen dziecka i rytuały wieczorne

Najpiękniejsze kołysanki dla dzieci

Najpiękniejsze kołysanki dla dzieci

Śpiewanie dziecku kołysanek na dobranoc to piękny wieczorny rytuał, który wspiera rozwój Twojego malucha. Przygotowaliśmy dla Ciebie teksty najbardziej znanych kołysanek.

Sen dziecka: Wskazówki od ekspertów

Sen dzieci: wywiad z pedagogiem i muzykoterapeutą

Sen dziecka: wskazówki

Sen dziecka często stanowi dla rodziców wiele wyzwań. Zadaliśmy kilka pytań pedagogowi i muzykoterapeucie. Dowiedz się jakie są najczęstsze problemy dotyczące snu dziecka.

Sen dziecka i dorosłych

Sen dziecka i dorosłych

Prof. Jürgen Zulley jest słynnym badaczem snu aktywnie działającym od ponad 30 lat i psychologiem. Spotkaliśmy się z profesorem i zadaliśmy kilka pytań dotyczących tego, jak ważny jest sen u dzieci.

Sen dziecka: Rozwój snu u dziecka

Rytm snu dziecka: jego rozwój i przebieg

Rytm snu dziecka: rozwój

Zapotrzebowanie na sen jak i jego rozłożenie w ciągu doby zmieniają się wraz z wiekiem. Dzieci z wiekiem śpią coraz mniej. Dowiedz się więcej o rytmie snu maluchów.

Bezpieczne i spokojne otoczenie snu

Dzięki tym informacjom będziesz mogła stworzyć piękne, ciche, bezpieczne miejsce do spania dziecka - które zapewne pozytywnie wpłynie na sen dziecka.

Wspólne spanie z dzieckiem: tak czy nie

Spanie z rodzicami: dobry pomysł?

W każdej rodzinie od czasu do czasu zdarza się, że dziecko śpi wspólnie z rodzicami. Czy rezygnacja z łóżeczka dla dziecka na dłuższą metę jest dobrym pomysłem? Czy dobrze to wpływa na sen dziecka?