Menu

Niemowlę

W końcu nadszedł ten długo oczekiwany moment i Twoje maleństwo jest już na świecie. Otwiera się nowy etap w Twoim życiu i jednocześnie stajesz przed wieloma pytaniami i wyzwaniami. Tutaj podpowiemy Ci między innymi, jak pielęgnować niemowlę oraz maleństwo będzie rozwijać się w pierwszych miesiącach życia.

Niemowlę - rozwój

To jeden z największych powodów do dumy dla młodych rodziców - patrzeć jak ich niemowlę rośnie i rozwija się. Maleństwo będzie robić postępy w rozwoju w bardzo szybkim tempie. W naszych artykułach będziesz mogła między innymi przeczytać, jak niemowlę będzie rozwijać się miesiąc po miesiącu. Damy Ci także wskazówki, jak skutecznie wspierać jego rozwój. »Wszystkie artykuły z działu "Rozwój niemowlaka"

Połóg

Połóg to okres poporodowy trwający około 6 - 8 tygodni. W tym czasie cofają się zmiany fizyczne i hormonalne w organizmie kobiety powstałe podczas ciąży i porodu. » Wszystkie artkuły z działu "Połóg"

Formalności po porodzie

Formalności po porodzie

Najważniejsze dokumenty, jakie trzeba załatwić po porodzie to akt urodzenia dziecka i jego numer PESEL. Tutaj dowiesz się, jakie formalności czekają Was po porodzie.

0 - 3 Miesięcy

0 - 3 Miesięcy

Pierwszy trymest to początek niezwykłej przygody z dzieckiem na świecie. Maleństwo robi ogromne postępy w rozwoju, a Ty z dumą i podziwem możesz patrzeć na swoje małe szczęście. » Wszystkie artykuły z działu "0-3 miesięcy"

4-8 miesięcy

4-8 miesięcy

Pierwsze miesiące życia Twoje dziecko ma już za sobą. Maleństwo rośnie jak na drożdżach i już niedługo będzie można zacząć rozszerzanie diety. Dowiedz się więcej na temat drugiego trymestru. » Wszystkie artykuły z działu "4-8 miesięcy"

9 - 12 miesięcy

9 - 12 miesięcy

Okres niemowlęcy Twoje dziecko ma już prawie za sobą. Trzeci trymestr pierwszego roku życia to przede wszystkim doskonalenie nabytych już umiejętności. Dowiedz się, co powinnaś wiedzieć na temat ostatnich miesięcy pierwszego roku życia dziecka. » Wszystkie artykuły na temat "9-12 miesięcy"

Pielęgnacja niemowląt

Niemowlę wymaga bez wątpienia szczególnej pielęgnacji. Nie jest to jednak nic nadzwyczaj skomplikowanego. Z tego działu dowiesz się, jak troszczyć się o niemowlę, dbać o jego skórę, przewijać i kąpać. » Wszystkie artykuły z działu "Pielęgnacja niemowląt"

Jak masować niemowlę

Jak masować niemowlę

Szczególną formą pielęgnacji niemowląt jest masaż. Nie tylko pobudza krążenie i odpręża maleństwo, ale także pogłębia więź między mamą i dzieckiem. W naszym dziale znajdziesz szczegółowe instrukcje wraz z pokazami zdjęć oraz dokumentami PDF do wydrukowania.

Niemowlę - żywienie i pokarm

Karmienie piersią, rozszerzanie diety - jak sprawić, aby niemowlęciu nie brakowało żadnych składników odżywczych, było zdrowe i zadowolone? W naszych artykułach znajdziesz wiele cennych rad i wskazówek, które pomogą Ci prawidłowo karmić niemowlę.

niemowlę - karmienie piersią

Karmienie piersią

O tym, jak karmić piersią niemowle oraz co zrobić, żeby czynność ta przebiegała jeszcze sprawniej. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca karmić niemowlę piersią przynajmniej przez pierwsze sześć miesięcy życia.

niemowlę - laktacja - problemy i rozwiązania

Laktacja - problemy i rozwiązania

Karmienie piersią to piękny czas, w którym niemowlę może poczuć bliskość mamy i jeszcze bardziej zacieśnić z nią relację. Niejednokrotnie laktacja może sprawiać także kłopoty. Z pomocą naszych rad i wskazówek karmienie piersią nie będzie problemem.

niemowlę może być także karmione butelką

Karmienie butelką

Jeśli niemowlę nie może być karmione piersią, to butelka jest w pierwszych miesiącach życia jedyną alternatywą. W naszych artykułach podpowiemy Ci, o czym nie zapomnieć, aby podczas karmienia butelką Twoje niemowlę było syte i zadowolone.

Smoczek

Ponieważ smoczek jest obecnie najlepszym przyjacielem Twojego dziecka, warto przeczytać artykuły z naszego działu „Smoczek” i dowiedzieć się, jaki kształt smoczka jest najlepszy dla dziecka oraz z jakiego materiału powinien być wykonany smoczek. » Wszystkie artykuły z działu "Smoczek"

Smoczek - jak długo?

Smoczek - jak długo?

Dziecko przychodzi na świat z odruchem szukania i ssania. Ssanie jest dla malucha nie tylko sposobem odżywiania - zaspokaja też ważną potrzebę bezpieczeństwa: ciepła i bliskości, koi płacz, poprawia humor i pomaga zasnąć.

Niemowlę - pozostałe tematy

Chrzest

Chrzest

Chrzest to z reguły pierwsza ważna uroczystość w życiu maleństwa. Aby o niczym nie zapomnieć i wszystko przebiegało jak należy zestawiliśmy dla Ciebie wszystkie najważniejsze informacje na temat Chrztu.

Akcesoria dla dziecka

Akcesoria dla dziecka

Czy Twoje niemowlę ma już wszystko? A może brakuje Ci jeszcze kilku rzeczy? Zajrzyj do naszego działu, a będziesz miała pewność, że niczego nie zapomniałaś!