Menu

Chrzest

Chrzest Święty jest niezwykle ważnym Sakramentem. Poprzez chrzest dziecko zostaje przyjęte do wspólnoty Kościoła Katolickiego. Ważne jest, aby ten dzień był dla Was czymś wyjątkowym, tak samo jak wyjątkowe jest Wasze dziecko. W dziale znajdziesz najpotrzebniejsze informacje o tym, jak uczynić ten dzień niezapomnianym.

Chrzest: wszystko co powinnaś wiedzieć

Przyjęcie sakramentu Chrztu Świętego to niezwykle ważne wydarzenie zarówno dla rodziców, chrzestnych, gości, ale także samego chrzczonego. Dowiedz się, jak ceremonia chrztu wygląda w praktyce i jak najlepiej się do niej przygotować.

Jakie przygotowania do chrztu trzeba podjąć?

Przygotowania do chrztu

Chcesz ochrzcić dziecko i marzysz o tym, aby było to niezapomniane wydarzenie dla każdego z Was? Aby przeżyć ten dzień spokojnie warto rozpocząć przygotowania do chrztu odpowiednio wcześnie.

jak przebiega chrzest w Kościele Katolickim?

Chrzest Święty i jego przebieg w Kościele Katolickim

Zdecydowaliście się na chrzest swojego dziecka, ale nie wiecie, jak dokładnie zachować się podczas ceremonii? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o przebiegu chrztu i mszy świętej, podczas której się on odbywa.

Wybór odpowiednich rodziców chrzestnych

Jak wybrać rodziców chrzestnych?

Jedną z najważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć rodzice przed ochrzczeniem dziecka, jest wybór właściwych rodziców chrzestnych. Kto nadaje się do pełnienia roli rodziców chrzestnych?

Przygotowanie i organizacja chrztu

Z pewnością chciałabyś, aby Chrzest Święty Twojego dziecka pozostał długo w pamięci wszystkich. W naszych artykułach znajdziesz mnóstwo wskazówek i porad, jak możesz aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach do chrztu oraz jak kreatywnie wpleść swoje pomysły w ceremonię.

Cytaty i sentencje biblijne na chrzest

Sentencje biblijne na chrzest

Podczas ceremonii Chrztu Świętego rodzice mogą prosić Boga o łaskę dla swojego dziecka, na przykład wyszukując odpowiednią sentencję lub pisząc własne życzenia. Przeczytaj artykuł i pozwól się zainspirować!

Sentencje i cytaty na chrzest z literatury

Cytaty na chrzest z literatury

Cytaty na chrzest, odczytane podczas ceremonii może być wspaniałym sposobem na wyrażenie Waszych życzeń dla dziecka oraz radości z rozpoczęcia przez niego nowego życia we wspólnocie kościoła.

Wierszyki na chrzest

Opowiadania i wierszyki na chrzest

Przypowieści zawierają często ziarnko prawdy i przedstawiają sytuację, w których każdy może odnaleźć samego siebie. Ceremonia Chrztu Świętego jest wspaniałą okazją do odczytania takich historii.

Modlitwa wiernych podczas Sakramentu Chrztu

Modlitwa wiernych podczas chrztu

Modlitwa wiernych to taki element liturgii, którego nie może zabraknąć podczas ceremonii Chrztu Świętego. Może ona przybrać tradycyjną formę lub zostać dostosowana do potrzeb rodziny.

Motyw przewodni i motto na chrzest

Motto na chrzest

Motto na chrzest warto wybrać już na początku przygotowań. Jeśli zdecydujecie się już na jakiś motyw przewodni, to warto się zastanowić, w jaki sposób można je kreatywnie wpleść w ceremonię Chrztu.

Pomysły na album na chrzciny

Album na chrzciny

Album na chrzciny możesz stworzyć sama lub zakupić go w księgarni. W tym artykule znajdziesz kilka pomysłów na to, jak może wyglądać album na chrzciny Twojego dziecka.

Ubranko do chrztu

Białą szatka do chrztu

Szatka do chrztu

Biała szatka jest tradycyjnym strojem dziecka chrzczonego w Kościele katolickim. Z tego artykułu dowiesz się, skąd wywodzi się szatka do chrztu i jaka jest jej dokładna symbolika.

Życzenia i prezenty na chrzest

Najlepsze życzenia na chrzest

Życzenia na chrzest

Życzenia na chrzest można złożyć osobiście, napisać na kartce bądź wysłać na pocztówce. W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie kilka propozycji na piękne życzenia na chrzest.

Zaproszenia na chrzest

Własnoręcznie wykonane zaproszenia na chrzest

Zaproszenia na chrzest

Jednym z najważniejszych elementów przygotowań do chrztu jest wybór odpowiednich gości oraz zaproszeń. Zainspiruj się i zdecyduj, jakie zaproszenia wybierzesz na chrzest Twojego dziecka.

Przykładowe teksty na zaproszenia na chrzest

Wzory tekstów na zaproszenia na chrzest

Masz już pomysł na zaproszenie na chrzest Twojego dziecka, jednak wciąż nie wiesz co w nim napisać? Jakie informacje powinnaś zawrzeć w zaproszeniu? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Książki i albumy na chrzest

Albumy i książki: pamiątka Chrztu Świętego

Pamiątka Chrztu Świętego

Ceremonia Chrztu powinna być wyjątkowa i niezapomniana zarówno dla rodziców i chrzestnych, ale przede wszystkim dla samego chrzczonego. Wybierz coś, co może stać się wspaniałą pamiątką Chrztu Świętego.