Menu

Laktacja - problemy i rozwiązania

Laktacja, czyli o tym jak wspierać produkcję pokarmu i karmienie piersią. Praktyczne porady dla każdej mamy. W poniższych artykułach dowiesz się, jak odciągać pokarm, zaczerpniesz wiedzy o korektorze sutka oraz kapturku laktacyjnym oraz o tym, jak używać i do czego służy olejek do laktacji. Poznasz również największe mity o karmieniu piersią.

Laktator

Laktacja dopasowuje się najczęściej do potrzeb dziecka i produkowane jest tyle pokarmu, ile maleństwo potrzebuje. Czasem jednak nie ma możliwości podania dziecku piersi. Wtedy przydaje się laktator. Z jego pomocą będziesz mogła ściągać pokarm.

Laktacja wspomagana przez laktator

Laktacja wspomagana przez laktator

Jeśli nie możesz przystawiać dziecka do piersi, a mimo to nie chcesz, by laktacja zbyt szybko zanikła, możesz odciągać pokarm z pomocą laktatora. Podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę.

Laktacja, ściąganie pokarmu, odciągane pokarmu, niemowlę

Jak odciągać pokarm?

Laktacja, a konkretnie odciąganie pokarmu, może czasem sprawiać kłopoty. W tym artykule przeczytasz, jak prawidłowo odciągać pokarm i na co zwrócić uwagę przy karmieniu dziecka mlekiem matki z butelki.

Laktacja, ściąganie pokarmu, aktywność zawodowa, karmienie niemowląt

Laktacja i aktywność zawodowa

Nasza koleżanka z redakcji Kasia opowiada, jak udało jej się połączyć aktywność zawodową z karmieniem piersią. Być może stanie się to inspiracją także dla Ciebie.

Korektor sutka i kapturek laktacyjny

Płaskie i wklęsłe brodawki sutkowe nie są niczym nadzwyczajnym i nie powinny być powodem do tego, aby przestać karmić piersią. Z tymi akcesoriami laktacja nie będzie sprawiała problemów, a piersi będą nieco odciążone.

korektor sutka, laktacja, karmienie piersią

Korektory sutka

Przy płaskich i wklęsłych sutkach laktacja bywa czasem kłopotliwa, gdyż maleństwo może mieć problemy z objęciem sutka ustami. Co daje regularne stosowanie korektorów sutka?

Kapturek laktacyjny, karmienie piersią, niemowlę, matka

Kapturek laktacyjny

Kapturek laktacyjny to specjalna nakładka na sutek, która ma za zadanie ułatwienie karmienia piersią zarówno matce, jak i dziecku. Jako pomoc przy karmieniu wzbudzają jednak czasami kontrowersje.

Laktacja - inne sposoby wspomagania

maść na brodawki sutkowe, maść, karmienie piersią, laktacja

Maść na brodawki sutkowe

Wiele kobiet skarży się, że laktacja bywa bardzo obciążająca dla piersi. Wrażliwa skóra potrzebuje wtedy szczególnie dużo nawilżenia. Wtedy mogą pomóc specjalne maści i kremy.

herbata, mama karmiąca, karmienie piersią, matka

Laktacja z herbatką

Laktacja wspierana przez odpowiednie herbatki może znacząco zwiększyć swoją wydajność. Jeśli produkujesz zbyt mało pokarmu, to dzięki takiej herbatce laktacja może zostać pobudzona w sposób naturalny.

biustonosz do karmienia, karmienie piersią, karmienie, niemowlę

Biustonosz do karmienia

Laktacja i karmienie piersią stają się jeszcze łatwiejsze, jeśli z pomocą praktycznego stanika będziesz mogła szybko przygotować siebie i dziecko na posiłek, nawet w miejscach publicznych.

Wkładki laktacyjne, laktacja, odciąganie pokarmu, karmienie piersią, matka, niemowlę

Wkładki laktacyjne

Czasem laktacja może być bardziej obfita i powodować nieprzyjemne plamy z mleka na ubraniu. Wtedy wkładki laktacyjne mogą być pomocne.

Poduszka do karmienia, karmienie piersią, niemowlę, matka

Poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia może być wykorzystywana na wiele sposobów. Nie tylko wtedy, gdy laktacja gwarantuje pokarm dla dziecka, ale także już w czasie ciąży.

Laktacja - nietypowe pomoce

olejek na laktację, laktacja, odciąganie pokarmu, niemowlę

Olejek na laktację

Gdy laktacja nie jest zbyt obfita, jako pomoc może służyć olejek, pobudzający produkcję pokarmu. Dowiedz się, co to takiego i jak stosować taki olejek.

poradnia laktacyjna, laktacja, odciąganie pokarmu

Poradnia laktacyjna

Gdy laktacja nasuwa pytania, w każdej chwili możesz zwrócić się o pomoc do specjalisty. Osoby z poradni laktacyjnej ze zrozumieniem, wsparciem i radą poświęcą Ci tyle czasu, ile tylko będziesz potrzebowała.

Laktacja - pozostałe kwestie

laktacja, modne ubranie, odciąganie pokarmu

Laktacja w modnym ubraniu

Podpowiemy Ci, jak w okresie karmienia wyglądać seksownie z pomocą praktycznej i nowoczesnej odzieży dla matek karmiących.

karmienie piersią, pomoc taty, laktacja, niemowlę

Tata pomaga przy karmieniu piersią

Laktacja może być także aktywnie wspierana przez ojca dziecka. Na przykład poprzez pomoc w obowiązkach domowych i wsparcie psychiczne. Jak Twój partner może być aktywnie włączony w opiekę nad niemowlęciem?

Laktacja, karmienie piersią, odciąganie pokarmu

Laktacja - 10 praktycznych wskazówek

Te rady pomogą Ci jeszcze lepiej karmić piersią i pozwolą uniknąć niektórych problemów z laktacją. W skondensowanej formie dla każdej karmiącej matki.

mity o karmieniu piersią, karmienie piersią, mity, laktcja

Największe mity o karmieniu piersią

Karmienie piersią i laktacja są nierzadko owiane mgiełką faktów, które są po prostu nieprawdziwe. Przedstawiamy największe mity dotyczące karmienia piersią, abyś nie dała się wywieść w pole.

karmienie piersią, ochrona prawna, matka, laktacja

Ochrona prawna karmiącej matki

Z tego artykułu dowiesz się, jakie uprawnienia przysługują karmiącej matce, abyś bez problemu mogła korzystać z daru natury, jakim jest laktacja, jednocześnie będąc aktywną zawodowo.