Menu

Planowanie rodziny

Wszystko zaczyna się od pragnienia dziecka. Potem przychodzi czas na planowanie rodziny. W tym dziale znajdziesz mnóstwo wskazówek o tym, jak szybko zajść w ciążę oraz jak wzmocnić swoją płodność. Za to z naszym kalendarzem owulacyjnym uda Ci się obliczyć swoje dni płodne.

Zajść w ciążę

Pragniesz zajść w ciążę? Naturalne planowanie rodziny jest doskonałym rozwiązaniem! Z pomocą tych metod będziesz w stanie dokładnie ustalić swoje dni płodne i świadomie wpłynąć na planowanie rodziny. » Wszystkie artykuły na temat NPR

Zwiększyć płodność

Bardzo często Wasze złe przyzwyczajenia uniemożliwiają Ci szybkie zajście w ciążę. Czasem wystarczą naprawdę małe zmiany, aby Wasze planowanie rodziny przyniosło upragnione efekty.

zajść w ciążę - jak zwiększyć szanse?

Wspomóc płodność

Próbujesz zajść w ciążę już od dłuższego czasu, jednak starania nie przynoszą efektów? Dowiedz się, w jaki sposób możesz zwiększyć swoją płodność.

Czy sport może pomóc zajść w ciążę?

Sport a płodność

Od dawna chcesz zajść w ciążę, dlatego Ty i Twój partner chętnie uprawiacie sport. Jaki wpływ ma on na Waszą płodność?

optymalna dieta pomaga zajść w ciążę

Optymalna dieta

Jeśli pragniesz zajść w ciążę, nie zapominaj o zdrowym odżywianiu się, gdyż odpowiednia dieta ma wpływ na płodność Twoją i Twojego partnera. Nie zapominaj, że planowanie rodziny wiąże się także z dużą dyscypliną.

kwas foliowy a zajście w ciążę

Foliany i kwas foliowy

Jeśli marzysz o zajściu w ciążę, powinnaś pamiętać o zdrowym odżywianiu. O tym, dlaczego foliany i kwas foliowy są takie ważne w okresie, kiedy chcesz zajść w ciążę, przeczytasz w tym artykule.

niepokalanek a planowanie rodziny

Niepokalanek a planowanie rodziny

O pozytywnym wpływie niepokalanka na płodność mówi się nie od dziś. Już w starożytności wierzono w jego uzdrawiającą moc. Przeczytaj, jak niepokalanek przyczynia się do zwiększenia płodności i szans, aby zajść w ciążę.

Niepłodność

Niepłodność jest uważana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za chorobę. W równym stopniu za niepłodność odpowiada czynnik męski i żeński. Zajrzyj do działu "Niepłodność", aby dowiedzieć się jakie są jej objawy i jak mozna ją leczyć. » Wszystkie artykuły z działu "Niepłodność"

niepłodność kobiety a planowanie rodziny

Przyczyny kobiecej niepłodności

Niepłodność kobiety może być spowodowana czynnikami hormonalnymi lub organicznymi. Nie jest rzadkością, że niepłodność kobiety wywołują także choroby genetyczne lub te, przenoszone drogą płciową.

planowanie rodziny a niepłodność męska

Przyczyny męskiej niepłodności

Przyczyny niepłodności mogą w równym stopniu leżeć po stronie kobiety jak i mężczyzny. Z tego artykułu dowiesz się, czym przejawia sie niepłodność męska i jakie są metody jej leczenia.

planowanie rodziny: oczekiwanie na ciążę

W oczekiwaniu na ciążę

Zdecydowałaś się na dziecko, ale niestety, ta chwila każe na siebie czekać? Obawiasz się, że cierpisz na niepłodność? Nie martw się, wiele par musi dziś czekać na ciążę i dziecko.

Sztuczne zapłodnienie

Coraz więcej par dotkniętych jest problemem niepłodności, dlatego rośnie liczba osób decydująch się na sztuczne zapłodnienie. Jaką metodę wybrać? Jaki jest koszt zabiegu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dziale „Sztuczne zapłodnienie”. » Wszystkie artykuły z działu "Sztuczne zapłodnienie"

planowanie rodziny - inseminacja

Inseminacja

Sztuczne zapłodnienie metodą inseminacji jest jedną z najczęściej stosowanych metod wspomagania rozrodu. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, na czym polega inseminacja oraz jaki jest jej dokładny koszt.

planowanie rodziny - in vitro

In vitro

Pod hasłem in vitro rozumiemy sztuczne zapłodnienie, dokonane w warunkach laboratoryjnych, poza organizmem kobiety. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o in vitro.

ICSI a planowanie rodziny

ICSI

Sztuczne zapłodnienie ICSI jest alternatywną formą zapłodnienia in vitro. Dowiedz się, czym dokładnie jest ICSI, jaki jest przebieg tej metody oraz jaka jest jej cena.

Antykoncepcja

Jeśli na razie nie planujesz dziecka, zachęcamy do przeczytania artykułów w dziale „Antykoncepcja”. Stąd dowiesz się, jakie metody antykoncepcji są najskuteczniejsze i najlepiej uchronią Cię przed ciążą. » Wszystkie artykuły z działu "Antykoncepcja"

planowanie rodziny a spirala antykoncepcyjna

Spirala antykoncepcyjna

Antykoncepcja przy użyciu spirali jest niezwykle skuteczna. Dowiedz się, czym dokładnie jest spirala i jakie są jej rodzaje.

wazektomia a planowanie rodziny

Wazektomia

Antykoncepcja chirurgiczna to świetne rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Przeczytaj, na czym polega zabieg wazektomii i jakie konsekwencje się z nim wiążą.

Adopcja

Adopcja to wspaniała decyzja dająca zarówno bezdzietnym parom, jak i dziecku szansę na stworzenie rodziny. Zastanawiasz się, czy adopcja jest dla Ciebie rozwiązaniem? Zajrzyj do naszego działu, a znajdziesz tam odpowiedzi na Twoje pytania. » Wszystkie artykuły z działu "Adopcja"

planowanie rodziny - adopcja

Adopcja: wymagania

Już wiecie, że na pewno chcecie adoptować dziecko? Co dalej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się czy adopcja jest rozwiązaniem dla Was.

adopcja a planowanie rodziny

Adopcja: porady i wskazówki

Wiesz już, że adopcja jest tym, czego chcesz. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, gdzie znajduje się najbliższy Ośrodek Adopcyjny oraz gdzie uzyskasz pomocy przechodząc przez trudny proces adopcyjny.

Rodzina zastępcza

W naszym dziale znajdziesz artykuły na temat rodziny zastępczej, warunków jakie trzeba spełnić, aby zostać rodzicem zastępczym oraz o wyzwaniach, jakie czekają na Ciebie podczas opieki nad dzieckiem pozbawionym opieki rodzicielskiej. » Wszystkie artykuły z działu "Rodzina zastępcza"

planowanie rodziny - rodzina zastępcza

Rodzina zastępcza: prawa i obowiązki

Rodzina zastępcza posiada zupełnie inne prawa i i ma inne obowiązki wobec dziecka niż rodzina adopcyjna. Głównym zadaniem rodziców zastępczych jest zapewnienie dziecku bezpiecznego i spokojnego domu.

Dziecko w rodzinie zastępczej

Dziecko w rodzinie zastępczej nie nabywa takich samych praw, co dziecko adoptowane. Dowiedz się, jak wygląda życie dziecka w rodzinie zastępczej.