Menu

Adopcja

Adopcja to decyzja dająca zarówno bezdzietnym parom, jak i dziecku szansę na stworzenie rodziny. Wciąż zastanawiasz się, czy adopcja jest dla Ciebie rozwiązaniem? Przeczytaj artykuły z działu „Adopcja”, a dowiesz się wszystkiego o warunkach, jakie musisz spełnić, aby adoptować dziecko oraz gdzie się zgłosić, aby uzyskać rady i wskazówki.

Twoja decyzja: Adopcja

Adopcja to czasem jedyna możliwość bezdzietnych par na stworzenie rodziny. W tej części działu „Adopcja” znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania oraz dowiesz się, czym różni się adopcja od rodziny zastępczej.

Adopcja: jesteście gotowi?

Adopcja: jesteście gotowi?

Adopcja jest często jedyną szansą dla bezdzietnych małżeństw na stworzenie dziecku prawdziwej i kochającej rodziny. Ale czy na pewno jesteście na nią przygotowani?

Adopcja - wymagania

Adopcja - wymagania

Już wiecie, że na pewno chcecie adoptować dziecko? Co dalej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy adopcja jest rozwiązaniem dla Was.

Adopcja czy rodzina zastępcza?

Adopcja czy rodzina zastępcza?

Zastanawiasz się, jaka jest różnica między adopcją a rodziną zastępczą? Która forma opieki nad dzieckiem jest dla Ciebie lepsza, dowiesz się z tego artykułu.

Adopcja: porady i wskazówki

Adopcja: porady i wskazówki

Wiesz już, że adopcja jest tym, czego chcesz. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, gdzie znajduje się najbliższy Ośrodek Adopcyjny w Twoim województwie oraz gdzie uzyskasz pomoc w trakcie procesu adopcyjnego.

Adopcja niezwyczajna

Adopcja przez pary homoseksualne

Adopcja przez pary homoseksualne

W Polsce adopcja dziecka przez pary homoseksualne jest niedozwolona, ale ponieważ legalna jest adopcja dziecka przez samotnych mężczyzn bądź kobiety, zdarza się, że dziecko trafia do osoby o odmiennej orientacji seksualnej.

Adopcja zagraniczna

Adopcja zagraniczna

Adopcja zagraniczna polega na adoptowaniu dziecka przez małżeństwo mieszkające w innym kraju. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, na czym ona dokładnie polega.

Adopcja: nowy trend wśród gwiazd

Adopcja: nowy trend wśród gwiazd

Adopcja dziecka z zagranicy stała się w ostatnich czasach niezwykle modna. Angelina Jolie, Madonna, Mia Farrow i Meg Ryan to tylko kilka gwiazd, które zdecydowały się na adopcję dzieci z innych krajów.

Adopcja: nowa sytuacja dla wszystkich

Dowiedz się, jakie wyzwania czekają na Ciebie po adopcji oraz jak adopcja może odmienić Twoje życie.

Kiedy powiedzieć dziecku prawdę o adopcji?

Kiedy powiedzieć dziecku prawdę o adopcji?

Adopcja jest łatwiejsza, jeśli dziecko jest starsze. Zdaje sobie ono bowiem sprawę, że jest adoptowane. Jednak gdy adoptowałaś dziecko w wieku niemowlęcym, sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Pokochać jak własne dziecko

Pokochać jak własne dziecko

Adopcja pozwala spełnić marzenie o rodzicielstwie. Czy dziecko adoptowane można pokochać jak własne? Kiedy przychodzi taka miłość oraz jak budują się relacje rodzic-dziecko, przeczytasz w tym artykule.

Adopcja: wyzwania codzienności

Adopcja: wyzwania codzienności

Adopcja dziecka to wspaniała sprawa, ale życie z dzieckiem adoptowanym może nie być wcale takie łatwe, jak to sobie na początku wyobrażałaś.