Menu

Niepłodność

Za niepłodność w równym stopniu odpowiada czynnik żeński lub męski. Czesem zdarza się, że niepłodnych jest oboje partnerów. Badanie płodności umożliwia poznanie przyczyn niepłodności i daje możliwość postawienia diagnozy.

Niepłodność kobiety

Wasze długoletnie starania o dziecko nie przynoszą efektów? Czy jesteś bezpłodna? Od kiedy można mówić o niepłodności? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania i pragniesz dowiedzieć się więcej o niepłodności, ten dział jest dla Ciebie idealny.

niepłodność - kobieta

Zespół policystycznych jajników

Niepłodność kobiet ma wiele przyczyn. Jedną z nich może być zespół policystycznych jajników, który wywoływany jest zaburzeniami gospodarki hormonalnej.

niepłodność a hiperprolaktynemia

Hiperprolaktynemia

Hiperprolaktynemia to podwyższone stężenie prolaktyny we krwi, które w konsekwencji może wywołać niepłodność kobiety.

niepłodność: mięśniaki

Mięśniaki

Mięśniak, czyli niezłośliwy guzek macicy może wywołać niepłodność. U około 25% kobiet powyżej 30 roku życia stwierdza się ich obecność.

Niepłodność - endometrioza

Endometrioza

Endometrioza to rozrost błony śluzowej macicy poza jamą macicy, najczęściej na jajnikach. Prowadzi to do wielu powikłań. Dowiedz się jakich!

nadwaga a niepłodność

Za gruba na ciążę?

Otyłość jest chorobą cywilizacyjną i coraz częściej kobiety cierpią przez nią na niepłodność. Dowiedz się, jaki wpływ ma nadwaga na Twoją płodność, przebieg ciąży oraz nienarodzone dziecko.

niepłodność a ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna to inaczej rozwój płodu poza jamą macicy. Jej skutki mogą powodować niepłodność. W jakich okolicznościach dochodzi do ciąży pozamacicznej?

Niepłodność męska

niepłodność męska - przyczyny

Przyczyny męskiej niepłodności

Przyczyny niepłodności mogą w równym stopniu leżeć po stronie kobiety jak i mężczyzny. Dowiedz się, czym przejawia sie niepłodność męska i jakie są metody jej leczenia.

niepłodność: OAT

Idiopatyczny zespół OAT

Niepłodność męska jest często spowodowana występowaniem idiopatycznego zespołu OAT. Dowiedz się więcej o zespole OAT.

niepłodność immunologiczna artykuł

Niepłodność immunologiczna

Zachodzi ona, gdy organizm produkuje przeciwciała przeciwko plemnikom bądź komórkom biorącym udział w zapłodnieniu, uszkadzając je. Dowiedz się więcej.

Jak zdiagnozować niepłodność?

Jeśli niepłodność zostanie właściwie i odpowiednio wcześnie zdiagnozowana, szanse na skuteczne leczenie i zajście w ciążę są dużo wyższe.

niepłodność: wybór lekarza

Jaki lekarz jest właściwy?

Właściwy lekarz medycyny rozrodu pomoże Wam zwalczyć niepłodność. Przeczytaj o tym, jak ważne podczas leczenia niepłodności jest znalezienie odpowiedniego lekarza.

badanie niepłodności kobiety

Jak zbadać płodność kobiety?

Coraz więcej kobiet cierpi na niepłodność. Kiedy najlepiej zajść w ciążę? Jakie czynniki mają wpływ na płodność kobiety i jak można ja zbadać?

Niepłodność - badanie nasienia

Badanie nasienia

Jeżeli podejrzewa się niepłodność u mężczyzny, najlepiej poddać jego nasienie badaniu. Na czym polega spermiogram, czyli badanie nasienia męskiego?

niepłodność - badanie

Badanie płodności

Podejrzewasz niepłodność u siebie lub swojego partnera, więc zapisałaś się do lekarza, jednak wciąż nie wiesz, co dalej? Sprawdź naszą checklistę!

Pokonać niepłodność

Starania o dziecko mogą być niezwykle trudne, zwłaszcza, gdy pomimo wielu prób wciąż nie możesz zajść w ciążę. Jeżeli podejrzewasz niepłodność u siebie lub Twojego partnera, zgłoś się do lekarza na leczenie, ale także po radę i wsparcie. W grupie dużo łatwiej pokonać niepłodność niż samemu.

niepłodność - jak ją pokonać

Pokonać niepłodność

Pokonać niepłodność wraz ze swoim ukochanym partnerem jest dużo łatwiej. Dowiedz się, jak wspólnie możecie stawić czoła niepłodności.

niepłodność - oczekiwanie na ciążę

W oczekiwaniu na ciążę

Zdecydowałaś się na dziecko, ale niestety, ta chwila każe na siebie czekać? Obawiasz się, że cierpisz na niepłodność?