Menu

Zajść w ciążę

Wraz z partnerem marzycie o dziecku, jednak Wasze starania nie przynoszą upragnionych efektów? Z naszych artykułów dowiesz się, jak szybciej zajść w ciążę oraz jak dokładnie określić Twoje płodnie dni i zwiększyć płodność, poprzez właściwą dietę i aktywność fizyczną.

Wyznaczanie dni płodnych

Każda kobieta powinna doskonale znać przebieg swojego cyklu menstruacyjnego, zwłaszcza wtedy, kiedy stara się o dziecko. Z poniższych metod naturalnego planowania rodziny dowiesz się, jak dokładnie ustalić swoje dni płodne, a co za tym idzie zwiększyć szansę na to, aby zajść w ciążę.

zajść w ciążę z metodą kalendarzykową

Metoda kalendarzykowa

Metoda zwana także metodą Ogino-Knausa jest najstarszą z metod planowania rodziny. Dzięki niej dowiesz się, kiedy powinno dojść do zapłodnienia, co pomoże zajść w ciążę.

zajść w ciążę rozumiejąc kobiecy cykl

Zrozumieć kobiecy cykl

Bez różnicy czy w ramach antykoncepcji, czy przy planowaniu dziecka: kobieta powinna znać przebieg swojego cyklu menstruacyjnego. Jeśli planujesz zajść w ciążę, z pewnością powinnaś przeczytać ten artykuł.

śluz szyjkowy a zajście w ciążę

Śluz szyjkowy

Śluz szyjkowy to dość istotny parametr, który dobrze jest obserwować, jeśli chcesz zajść w ciążę. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej.

zajść w ciążę - ujście szyjki macicy

Ujście szyjki macicy

Ujście szyjki macicy to z kobiecego punktu widzenia miejsce wręcz strategiczne. Przeczytaj, co powinnaś wiedzieć na temat szyjki macicy, jeśli chcesz zajść w ciążę.

Bliżej ciąży

Bardzo często nasze złe przyzwyczajenia uniemożliwiają nam szybko zajść w ciążę. Czasem wystarczą naprawdę małe zmiany, aby marzenie o dziecku w końcu się spełniło.

Zajść w ciążę - czas na dziecko

Kiedy jest najlepszy czas na dziecko?

Coraz więcej Polek odkłada macierzyństwo na później i decyduje się na dziecko dopiero po trzydziestce. Tymczasem szczyt płodności przypada na 25 rok życia. Warto więc pomysleć o dziecku trochę wcześniej.

Drugie dziecko - kiedy?

Drugie dziecko - kiedy?

Chciałabyś mieć drugie dziecko? O tym, kiedy przychodzi odpowiedni moment na rodzeństwo oraz co powinnaś uwzględnić przy planowaniu rodziny, przeczytasz w tym artykule.

Jak zaplanować płeć dziecka?

Czy można zaplanować płeć dziecka?

Chłopiec czy dziewczynka: czy rzeczywiście można zaplanować płeć dziecka? Istnieje wiele mniej lub bardziej wiarygodnych teorii i historii obiecujących rodzicom rzeczywisty wpływ na płeć ich dziecka.

Jak zajść w ciążę zwiększając płodność

Wspomóc płodność

Próbujesz zajść w ciążę już od dłuższego czasu, jednak starania nie przynoszą efektów? Dowiedz się, w jaki sposób możesz zwiększyć swoją płodność.

Problemy par z dużą różnicą wieku

Czy różny wiek partnerów to problem?

Gdy pary z dużą różnicą wieku między partnerami decydują się na dzieci, pojawia się mnóstwo pytań. Czy to w ogóle możliwe, jeśli różnica wieku jest duża? W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na to i wiele innych pytań.

Zajść w ciążę uprawiając sport

Sport a płodność

Od dawna chcesz zajść w ciążę, dlatego Ty i Twój partner chętnie uprawiacie sport. Jaki wpływ ma on na Waszą płodność?

Zajść w ciążę z pomocą terapii hormonalnej

Terapia hormonalna

Bardzo często to właśnie zaburzenia hormonalne są przyczyną problemów z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak przebiega terapia hormonalna i jakie niesie ze sobą ryzyko.

Klomifen pomaga zajść w ciążę?

Klomifen

Klomifen to związek stosowany w terapii hormonalnej przy leczeniu bezpłodności u kobiet. Przyjmowanie go służy produkcji komórek jajowych oraz stymulacji jajeczkowania i zwiększa szanse, aby zajść w ciążę.

Zajść w ciążę stosując niepokalanka pieprzowego

Niepokalanek pieprzowy

O pozytywnym wpływie niepokalanka pieprzowego na płodność mówi się nie od dziś. Już w starożytności wierzono w jego uzdrawiającą moc. Przeczytaj, jak niepokalanek przyczynia się do zwiększenia płodności.

męska płodność a zajście w ciążę

Męska płodność

Naturalnym początkiem ciąży jest połączenie się komórek rozrodczych kobiety i mężczyzny. Ale co dzieje się w trakcie zapłodnienia w ciele mężczyzny? Tu znajdziesz kilka ważnych informacji na temat męskiego nasienia.

Optymalna dieta

Aby stworzyć Twojemu dziecku idealne warunki do rozwoju, niezwykle ważny jest odpowiedni poziom mikro- i makroelementów w Twoim organizmie. Dlatego zmiana zwyczajów żywieniowych bądź przyjmowanie dodatkowych preparatów lub ziół mogą pomóc Ci zajść w ciążę.

zajść w ciążę odżywiając się zdrowo

Pyszne i pożywne potrawy

W tym artykule znajdziesz kilka zarówno smacznych jak i pożywnych przepisów, które zwiększą Twoją płodność i dostarczą Twojemu organizmowi witamin i składników odżywczych.

zajść w ciążę dbając o odpowiedni poziom folianów

Foliany i kwas foliowy

Jeśli marzysz o zajściu w ciążę, powinnaś pamiętać o zdrowym odżywianiu. Co powinnaś jeść przy planowaniu dziecka oraz dlaczego foliany są takie ważne w okresie, kiedy chcesz zajść w ciążę, przeczytasz w tym artykule.

zajść w ciążę z odpowiednią dietą

Prawidłowa dieta

Jeśli pragniesz zajść w ciążę, nie zapominaj o zdrowym odżywianiu się, gdyż odpowiednia dieta ma wpływ na Waszą płodność. Podpowiemy Ci, na co powinniście szczególnie uważać podczas planowania dziecka.

Jesteś w ciąży?

Już od jakiegoś czasu starasz się zajść w ciążę i co miesiąc liczysz na to, że menstruacja tym razem się nie pojawi? Przeczytaj nasze artykuły, a dowiesz się jak rozpoznać pierwsze objawy ciąży i kiedy warto zrobić test ciążowy.

Zajść w ciążę - objawy ciąży

Objawy ciąży

Podejrzewasz, że jesteś w ciąży? Twoje ciało wariuje? Jakie symptomy wskazują na Twój błogosławiony stan? Przeczytaj naszą listę, a na pewno dowiesz się wszystkiego o objawach ciąży.

Zajść w ciążę - test ciążowy

Testy ciążowe

Nawet zatrzymanie miesiączkowania, nie zawsze świadczy o tym, że kobieta jest w ciąży. Dlatego też, jeżeli podejrzewasz, że możesz być w ciąży, najlepiej wykonaj test ciążowy.

Zajść w ciążę - fakty i mity

10 mitów odnośnie ciąży

Od "Aby zajść w ciążę, trzeba codziennie uprawiać seks" do "Mężczyźni stają się bezpłodni przez częste branie gorących kąpieli". Istnieje wiele mitów na ten temat. Przedstawiamy 10 najpopularniejszych.

Zagrożenia płodności

Zagrożenia płodności

Stres nadwaga lub niedowaga, używki – jest wiele czynników, które mogą niekorzystnie wpływać na Twoją gospodarkę hormonalną oraz płodność. Jeśli marzysz o tym, aby zajść w ciążę, dowiedz się, czego unikać.

Zajść w ciążę - kiedy i jak?

Teoretycznie zajść w ciążę to nic trudnego. Niestety w wielu przypadkach stwierdzenie to okazuje się błędne. Coraz więcej małżeństw jest dotkniętych problemem bezdzietności. Przeczytaj poniższe wskazówki i dowiedz się, co możesz zrobić, aby Twoje marzenie o ciąży szybko się spełniło:

1. Zapłodnienie w odpowiednim czasie

Najlepiej zajść w ciążę na kilka dni przed owulacją lub kilka dni po, gdyż wtedy jesteś najbardziej płodna. Aby ustalić dokładnie swoje płodne dni, możesz skorzystać z testów owulacyjnych lub innych metod naturalnego planowania rodziny.

2. Naturalne planowanie rodziny

Metody naturalnego planowania rodziny zdecydowanie mogą Ci pomóc zajść w ciążę. To właśnie przy pomocy metody kalendarzykowej, pomiaru temperatury podstawowej, czy testu owulacyjnego możesz dokładnie ustalić termin owulacji i dni płodnych.

3. Zdrowy tryb życia pomoże Ci szybciej zajść w ciążę

Zbilansowana dieta i odpowiednio dużo ruchu zwiekszają Twoją płodność i  szanse na zajście w ciążę. Już na etapie planowania dziecka powinnaś zrezygnować z alkoholu, papierosów i innych używek. To samo tyczy się Twojego partnera, gdyż szkodliwe nawyki, a zwłaszcza palenie znacznie obniżają jakość jego spermy, co utrudnia zapłodnienie.

4. Zajść w ciążę bez presji

Nie wywieraj na siebie zbyt dużego nacisku! I spraw, aby seks nie stał się dla Was tylko sposobem na to, aby zajść w ciążę. W tym okresie bardzo ważne jest, abyś była zrelaksowana, także podczas stosunku. Stres i napięcie wpływają bardzo niekorzystnie na ukrwienie organów płciowych, co zmniejsza prawdopodobieństwo zapłodnienia.

5. Hormony a zajście w ciążę

Jeżeli nawet po długich staraniach nie możesz zajść w ciążę, warto pomyśleć o lekkiej stymulacji hormonów poprzez np. leczenie niepokalankiem pieprzowym. Właściwą terapię hormonalną np. klomifenem, powinnaś rozpocząć po konsultacji z lekarzem.

Jeśli jednak i ta metoda nie poskutkuje, nie załamuj się! Czasem potrzeba tylko trochę cierpliwości. W wielu przypadkach, kiedy pary wywierają na siebie zbyt dużą presję, możliwość, aby zajść w ciążę, jest ograniczona. Za to w momencie, kiedy się odpuści, okazuje się, że ciąża jest jak najbardziej prawdopodobna. Także medycyna oferuje nam dziś wiele alternatywnych możliwości zapłodnienia, jeśli nie uda Ci się zajść w ciążę naturalnie.