Menu

Cesarskie cięcie

Prawie co trzecie dziecko przychodzi na świat poprzez cesarskie cięcie. Liczba porodów operacyjnych stale rośnie. W naszym dziale „Cesarskie cięcie” dowiesz się wszystkiego o przyczynach, przebiegu oraz konsekwencjach porodu poprzez cesarskie cięcie.

Cesarskie cięcie

Przyczyny z powodu których wykonywane jest cesarskie cięcie są różnorodne. Rozróżnia się trzy rodzaje cesarskiego cięcia – planowane, nagłe oraz na życzenie. Cesarskie cięcie wykonuje się zazwyczaj, gdy zdrowiu lub życiu matki bądź dziecka zagraża niebezpieczeństwo. Poród operacyjny jest bezpieczny.

jak wygląda poród przez cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie: przyczyny i przebieg

Cięcie cesarskie to operacja podczas której rozcina się brzuch oraz macicę rodzącej, w celu wyciągnięcia dziecka z jej łona. W Polsce oraz na świecie coraz więcej dzieci przychodzi na świat poprzez cesarskie cięcie.

Dowiedz się między innymi jak przebiega nagła cesarka

Nagła cesarka

Nieplanowane cesarskie cięcie często ma miejsce wtedy, gdy podczas porodu drogami naturalnymi występują komplikacje i poród ten może zagrażać zdrowiu lub życiu rodzącej bądź dziecka.

Poród: cesarskie cięcie na życzenia. Dowiedz się wszystkiego jak przebiega cesarskie cięcie na życzenie rodzącej,

Cesarskie cięcie na życzenie rodzącej

Cesarka na życzenie stała się ostatnio pardzo popularna. Coraz więcej ciężarnych decyduje się na poród poprzez cesarskie cięcie, nawet jeśli nie ma ku temu powodów.

Jakie są skutki i ryzyka cesarskiego cięcia

Cesarskie cięcie: skutki i ryzyka

Cesarskie cięcie jest poważną operacją i podobnie jak każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą pewne konsekwencje. Z tego artykułu dowiesz się, jakie ryzyka i komplikacje mogą wystapić po cesarce.

Co roku w Polsce około 35% dzieci przychodzi na świat poprzez cesarskie cięcie. Od roku 1999 odsetek ten wzrósł bardzo znacząco. W ostatnich latach obserwuje się w dalszym ciągu tendencję raczej wzrostową.