Menu

Jak wygląda poród?

W naszym dziale „Jak wygląda poród?” znajdziesz także wiele informacji o metodach wywołujących poród, jego przebiegu oraz środkach, jakie możesz zastosować, aby zmniejszyć bóle porodowe.

Od Ciebie zależy jak wygląda poród

Dowiedz się więcej o tym, jak wygląda poród oraz jego poszczególne fazy i co możesz zrobić, gdy nadejdzie moment rozwiązania. Przeczytaj, jak wygląda poród w pozycji siedzącej i leżącej i zdecyduj, którą lepiej przyjąć w trakcie akcji porodowej.

Zapoznaj się z tym jak wyglądają optymalne pozycje porodowe w tym między innymi jak wygląda pozioma i pionowa pozycja porodowa

Optymalne pozycje porodowe

W każdej szkole rodzenia dowiadujesz się, jak wygląda poród oraz jakie pozycje porodowe możesz przybrać, gdy nadejdzie moment rozwiązania. Obecnie zachęca się rodzące do zmian pozycji podczas porodu zawsze wtedy, gdy mają na to ochotę.

Rozpoznaj szybko objawy porodu, między innymi: skurcze, obniżony brzuch, odejście czopu śluzowego, rozwarcie szyjki macicy

Objawy porodu

„Jakie są objawy porodu?“, „Po czym poznam, że to już?” Skurcze nie zawsze są oznaką rozpoczynającego się porodu, jednak nieważne, czy poród trwa godzinę, cztery, czy dwanaście, każda kobieta przechodzi przez te same fazy.

Jak rozpoznać skurcze?

Jak rozpoznać skurcze?

"Czy już się zaczęło? Jak wygląda poród?" Jeśli odczuwasz skurcze, może to oznaczać, że akcja porodowa właśnie się rozpoczęła. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak rozpoznać poszczególne skurcze.

Jak wygląda poród w wodzie, jego fazy, zalety i wady

Poród w wodzie

W wielu przypadkach to od Ciebie zależy, jak wygląda poród. Ty możesz również zdecydować, czy odbędzie się on w domu, w szpitalu, tradycyjnie, czy może w wodzie. Dowiedz się, jak wygląda poród w wodzie.

Jak wygląda poród po terminie?

Poród po terminie

Poród po terminie

Dziecko przychodzi na świat wtedy, kiedy jest na to gotowe. Czasami nastepuje to w 38, a czasem w 42 tygodniu ciąży. W tym artykule znajdziesz informacje na temat tego, jak wygląda poród po terminie.

Jakie są alternatywne metody wywołujące poród: zioła stymulujące skurcze, olej rycynowe, wchodzenie i schodzenie po schodach, seks, stymulacja brodawek, przebicie pęcherza płodowego,

Alternatywne metody wywołujące poród

Jesteś w 41 tygodniu ciąży, a Twojemu dziecku wciąż nie spieszy się z przyjściem na świat. Nie przejmuj się! Tylko 4% dzieci rodzi się dokładnie w wyznaczonym terminie. Dowiedz się, jak możesz przyspieszyć poród Twojego dziecka.

Czas po porodzie

Na porodówce: zaraz po porodzie, pierwsze badania po porodzie, bonding,

Na porodówce

Już wiesz jak wygląda poród. Jednak teraz możesz zapomnieć o trudach porodu i skupić się na Twoim maleństwie, które właśnie przyszło na świat. Coraz więcej szpitali daje rodzicom szansę na upragniony kontakt dzieckiem już na sali porodowej.

Dowiesz się czym jest test w skali Apdgar, wynik w skali Apdgar, badanie w skali Apdgar

Test w skali Apgar

Test w skali Apgar jest pierwszym badaniem, jaki wykonuje się dziecku zaraz po porodzie. W dziesięciostopniowej skali badany jest stan zdrowia noworodka. Mierzy się mu m.in. puls, reakcję na bodźce czy napięcie mięśni.

dowiesz się co to jest bonding, bonding na sali porodowej, bonding po cięciu csarskim i przedwczesnym porodzie

Bonding

Czas spędzony z dzieckiem od razu po porodzie jest niezwykle ważny zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Niezwykła więź, jaka tworzy się między rodzicami a dzieckiem po jego przyjściu na świat określana jest z języka angielskiego jako "bonding".

Jak wygląda pobyt na dziale położniczym: pokoje, opieka, pokój rodzinny czy tradycyjny

Pobyt na oddziale położniczym

Po porodzie świeżo upieczona mama przenoszona jest zazwyczaj na oddział położniczy. Coraz więcej szpitali oprócz tradycyjnych sal ma w swojej ofercie także pokoje rodzinne, gdzie "zamieszkać" może cała szczęścliwa trójka.

Krew pępowinowa

krew pępowinowa i jej przechowywanie, oddanie krwi pępowinowej

Krew pępowinowa

Dr Alexander Schmidt opowiada, jak wygląda poród podczas którego oddaje się krew pępowinową do przechowania. W krwi pępowinowej znajdują się komórki macierzyste, które posiadają zdolność do samoodbudowy i mogą dzięki temu w leczeniu np. białaczki.