Menu

Złagodzić bóle porodowe

Ponad 40% rodzących, aby złagodzić bóle porodowe decyduje się na znieczulenie zewnątrzoponowe. Czy jednak konieczne jest aplikowanie środka znieczulającego. W naszym dziale „Złagodzić bóle porodowe” znajduje się wiele artykułów, o tym jak pozbyć się dolegliwości porodowych innymi sposobami.

Jak złagodzić bóle porodowe?

Większosć kobiet obawia się bólu związanego z porodem. Jednak nie ma czego! Istnieje bowiem mnóstwo metod, dzięki którym możesz złagodzić bóle porodowe. Przeczytaj nasze artykuły i przekonaj się o tym sama!

złagodzić bóle - 20 sposobów

20 sposobów na ból

W tym artykule znajdziesz zestawienie wszystkich ważniejszych sposobów pozwalających złagodzić bóle porodowe. Od technik oddechowych po herbatę z liści malin. Przeczytaj i wybierz coś dla siebie

Dowiedz się wszystkiego na temat znieczulenia zewnątrzoponowego, jakie mogę wystąpić ewentualne skutki uboczne dla ciebie i twojego dziecka

Znieczulenie zewnątrzoponowe

Znieczulenie zewnątrzoponowe (PDA) wymaga podania zastrzyku w okolice krzyża. Dzięki temu zabiegowi rodząca jest znieczulona od pasa w dół i nie odczuwa bólu wywoływanego przez skurcze.

Jak wygląda prawidłowe oddychanie podczas porodu: nauka prawidłowego oddychania podczas porodu.

Prawidłowe oddychanie podczas porodu

Właściwe oddychanie podczas porodu jest niezwykle ważne. Może ono bowiem zdecydowanie złagodzić bóle porodowe. Na sali porodowej położna często podpowiada Ci, jak powinnaś oddychać.

Poród: dowiedz się na czym polega i jak wygląda poród w wodzie

Poród w wodzie

W wielu przypadkach to od Ciebie zależy, jak wygląda poród. Ty możesz również zdecydować, czy odbędzie się on w domu, w szpitalu, tradycyjnie, czy może w wodzie. Dowiedz się, jak wygląda poród w wodzie.

Hipnoza przy porodzie: w tej sekcji dowiesz się jak wygląda poród w hipnozie, czy poród ten pozwala na spokojniejsze i bardziej świadome przeżycie porodu

Poród w hipnozie

Poród w hipnozie jest świetnym rozwiązaniem dla tych kobiet, które obawiają się porodu. Pozwala on bowiem złagodzić bóle porodowe. Dzięki hipnozie uzyskasz stan odprężenia oraz rozluźnienia.

Bóle porodowe: domowe sposoby

Próbowałaś złagodzić bóle pijąc hetbatę z liści malin lub włączjąc siemię lniene do codziennej diety? Przeczytaj nasze artykuły o domowych sposobach łagodzenia dolegliwości, które mogą doskwierać Ci przed porodem.

Jak wygląda przygotowanie do porodu poprzez domowe sposoby

Domowe sposoby

Przygotowanie do porodu domowymi sposobami jest niezwykle łatwe. Herbatka z liści malin, siemię lniane czy nasiadówski z kwiatów siana? Która metoda jest najlepsza?

Herbata z liści malin może usprawnić poród, dowiedz się wszystkiego na temat usprawnienia porodu poprzez herbatę z liści malin

Herbata z liści malin

Herbata z liści malin posiada właściwości wzmacniające mięśnie macicy. Dzięki niej skurcze są skuteczniejsze, a poród sprawniejszy i mniej bolesny.

Siemię lniane: domowy sposób przygotowania porodu

Siemię lniane

Siemię lniane pomaga w ostatnich tygodniach ciąży odpowiednio przygotować się do porodu. Jest to stary i sprawdzony domowy sposób na zaparcia. W czym jeszcze pomaga siemię lnianie?

Akupunktura w ciąży jako sprawdzony metoda ułatwiająca poród

Akupunktura

Akupunktura  pod koniec ciąży jest sprawdzoną metodą ułatwiającą poród.  Zabiegi akupunktury mogą zdecydowanie złagodzić bóle porodowe i ułatwić przebieg porodu.

Jak wygląda masaż krocza przed porodem

Masaż krocza przed porodem

Masaż krocza pomaga uelastycznić i odżywić jego tkanki przed porodem. Pozwala także uniknąć nacięcia lub naderwania krocza. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo wykonać masaż krocza.

Nasiadówki z kwiatów siana rozluźniają dno macicy

Nasiadówki z kwiatów siana

Nasiadówki z kwiatów siana są szczególnie zalecane szczególnie w ostatnich dniach przed porodem. Nasiadówki sprawiają, że mięśnie dna miednicy rozluźniają się.

Leczenie homeopatyczne przed porodem: czy homeopatia ułatwia przebieg porodu?

Homeopatia przed porodem

Według wielu lekarzy oraz położnych homeopatia uważana jest za wspaniałą metodę ułatwiającą poród. Jest w wielu przypadkach skuteczniejsza niż inne leki i potrafi świetnie złagodzić bóle porodowe.