Menu

8 wskazówek na udaną podróż z dzieckiem

Radości związanej z wyjazdem na urlop często towarzyszy także świadomość faktu, że zanim rozpocznie się wypoczynek, trzeba będzie pokonać dłuższą podróż samochodem. Z tymi wskazówkami wyjazd na urlop z dziećmi będzie dla Ciebie i Twojego dziecka wspaniałym doświadczeniem.

1. Drobne niespodzianki

Kup kilka niedrogich zabawek, na przykład w sklepie z tanimi produktami, które schowasz aż do wyjazdu. Zależnie od potrzeb będziesz mogła dawać je dzieciom podczas jazdy w odpowiednich odstępach czasowych, aby maluchy się nie nudziły.

2. Dbaj o przerwy

Dowiedz się, jakie przystanki warto jest zaplanować na trasie. Najlepiej niech to będą miejsca atrakcyjne dla dzieci. Jeśli bowiem pociechy przez pewien czas będą mogły wyszaleć się do woli, łatwiej przyjdzie im spokojne siedzenie w samochodzie podczas dalszej jazdy.

3. Ulubione przekąski

Drobne przekąski to bardzo ważny element każdego wyjazdu. Najlepiej zapakować te, które dzieci uwielbiają, aby mogły skutecznie zwalczyć uczucie głodu, co niewątpliwie przyczyni się do poprawy nastrojów podróżników.

4. Przytulanki

Jeśli macie przed sobą długą podróż, zapakuj małą poduszkę i przytulny kocyk. W ten sposób stworzysz idealne warunki do małej drzemki na tylnim siedzeniu.

5. Dziecięca lista przebojów

Zapakuj ulubioną muzykę rodziny, która może poprawić humor podczas jazdy. Również bajki albo słuchowiska na odtwarzaczu MP3 mogą stanowić dobrą rozrywkę.

6. "Już mi się to udało"

Umieść w okolicy siedzenia dziecka listę ze zdarzeniami i zadaniami, na której mały podróżnik podczas jazdy będzie mógł zaznaczyć te, które już zostały wykonane. Na przykład: "20 widzianych stacji benzynowych", "Godzina samodzielnej zabawy" czy "Przerwa bez narzekania".

7. Ciekawe historie

Wykorzystując własną kreatywność stwórz ciekawe historie z udziałem Twoich dzieci. Każdy będzie mógł na na przykład dopowiedzieć swoje zdanie, zanim następna osoba będzie kontynuowała opowieść.

8. Myśl zawsze pozytywnie

Daj swojemu dziecku do zrozumienia, że jazda samochodem to część Waszej wspólnej "urlopowej przygody". Nawet jeśli taka podróż może być stresująca: nie trać dobrego nastroju i nie zapominaj, że tworzycie właśnie rodzinne wspomnienia, które będziecie długo przechowywać w pamięci.

Komentarze

Znajdź wiadomości na podobne tematy:

Dzieci i nastolatkiUparciuchy