Menu

Mały pirat zwycięża z losem i uczy się chodzić dzięki ulubionemu programowi

Lekarze otwarcie mówili rodzicom małego Leo, że prawdopodobnie nie będzie mógł nigdy chodzić. Jednak w swoje drugie urodziny maluch zaskoczył wszystkich - dzięki ulubionej serii.

Mały Leo przyszedł na świat w kwietniu 2012 po planowanym porodzie domowym. Jednak jego mózg doznał niedotlenienia, z czym związane były konsekwencje dla zdrowia. Według diagnozy lekarzy Leo nie będzie mógł nigdy chodzić, mówić czy samodzielnie jeść. Ta wiadomość była ogromnym ciosem dla Carol i Matthew - rodziców chłopca. Mimo to rodzina zdecydowała się walczyć o zdrowie dziecka.

"To było nie do opisania, po prostu nie mogliśmy uwierzyć!"

Jak donosi serwis Daily Mail, pierwszy rok życia Leo spędził głównie w szpitalu. Przeszedł liczne operacje i długą rehabilitację. Gdy miał 20 miesięcy, niespodziewanie zaczął mówić. Tym samym zrobił pierwsze postępy, jednak największą niespodziankę chłopiec zrobił sobie i rodzicom w wieku dwóch lat.

Gdy z zainteresowaniem oglądał swój ulubiony program telewizyjny, chłopiec zdecydował się nagle na odważny krok. Postanowił wypróbować coś, co do tej pory wydawało się niemożliwe: samodzielne pierwsze kroki - bez pomocy mamy ani taty. Zachęcony wesołymi piratami z telewizora, Leo zapragnął także śpiewać  i tańczyć. I udało mu się to. Już po kilku minutach samodzielnie przemierzył połowę długości pokoju.

Śmieszni piraci zachęcili do tańca

Zaskoczeni rodzice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Leo zainspirowany idolami z telewizora zwyczajnie odważył się samodzielnie stanąć na nogi. Rodzice chłopca postanowili zatem zaapelować do innych rodzin znajdujących się w podobnej sytuacji, aby nigdy nie tracili nadziei. Również drobne cuda wzbogacają naszą codzienność i mogą zdarzać się częściej.

Komentarze

Znajdź wiadomości na podobne tematy:

Dzieci i nastolatkiZdrowieŻycie innych