Menu

Spektakularny poród bliźniąt trwa 39 dni

Przyjście na świat Carla i Davida to prawdziwa sensacja. Mimo iż są bliźniętami, ich data narodzin różni się o całe... 39 dni! To niemalże cud, że maleństwom w ogóle udało się przeżyć.

Elene Cowan była dopiero w 23. tygodniu ciąży, gdy pojawiły się u niej skurcze porodowe. Ona i jej mąż oczekiwali bliźniąt. Mimo iż na poród było jeszcze zdecydowanie za wcześnie, w niedługim czasie przyszedł na świat mały Carl. Według relacji serwisu KCTV chłopiec ważył zaledwie 500 g.

"Myślałam, że umrze"

Lekarze z Research Medical Center w Kansas City nie dawali wcześniakowi większych szans na przeżycie. Jego braciszek David ku zdziwieniu wszystkich nie był jeszcze gotów, aby przyjść na świat. By zwiększyć jego szanse, lekarze zaszyli macicę matki i zalecili ścisły odpoczynek w łóżku.

Po 39 dniach rozpoczął się poród drugiego z bliźniąt. Ważąc 1,3 kg również o wiele za wcześnie przyszedł na świat drugi chłopiec. Pierwsze cztery miesiące życia niemowlęta musiały spędzić w szpitalu.

Niesamowita historia, która czyni te bliźnięta wyjątkowymi i być może właśnie z tego powodu ich wzajemna więź będzie jeszcze silniejsza.

Komentarze

Znajdź wiadomości na podobne tematy:

Przed porodemNiemowlętaZdrowieŻycie innych