Menu

...

Korzystając z okazji, że mam chwilkę chciałabym Was przestrzec. Otóż. Mieszkam na wybrzeżu. Do morza mam niecałe 10 kilometrów.. rzut beretem. Codziennie dowiduję się tragediach, ale co się dzieje teraz... :/
Jest sezon urlopowy, wakacje, czas relaksu, luzu, odpoczynku, przebywania z rodziną, zabawy i samych przyjemności.
Codziennie z mojej miejscowości wyrusza na sygnałach ambulans, po kilkanaście razy. Codziennie - po kilkanaście razy - z głośnym rykiem wyjeżdżają strażacy, nie koniecznie do pożaru.. policja prawie cały czas jeździ z włączoną syreną.
Powód?
Dzieciątko pozostawione w namiocie... w upał... nie przeżyło; mama z trójką dzieci, które myślały, że ta zasnęła na plaży.. nie mogły jej dobudzić - udar; niemowlak śpiący w samochodzie w foteliku, pozostawiony na parkingu przy plaży.. rodzice nie chcięli budzić maleństwa i nie dobudzili... sami poszli popatrzeć na chwilę, na morze; kąpiele po alkoholu zakończone kalectwem do końca życia i/lub śmiercią; niezliczone wypadki w których giną całe rodziny, albo czasem tylko dzieci lub rodzice... tacy jak My/Wy wczasowicze.
Niech wakacje nie odbierają rozumu.

Beki
 850  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Czas wolny i Sport wakacje

Odpowiedzi

beatris23
(placze)(placze)(placze)
MiJa
Bezmyślność ludzi niestety występuje wszędzie...nie tylko na wybrzeżu i nie tylko w czasie wakacji. A upały niestety też "sprzyjają" różnym nieszczęściom(smutna)
izkalepszy
dokładnie @Beki(kciuki) ......myślenie nie boli a o tragedię nie trudno
Magdzik
Niestety... niektórzy ludzie są bezmyślni i nieszczęście gotowe(placze) My jak nie chcemy budzić małej, jak nam zaśnie w aucie, to mąż parkuje w największym cieniu i zostaje z nią w aucie!!! I niestety, ale nie tylko w wakacje zdarzają się bezmyślne wypadki...
Beki
Tak, teraz jest plaga.
beata87
Psów sie w aucie nie zostawia a co dopiero dziecko..:((placze)(placze)(placze)

Jak byłam nad morzem to dziecko sie topiło ok.5lat a matka na plaży się opalała leżąc odwrócona w stronę słońca tyłem do plaży, na szczęści ratownicy uratowali małą...
patrycja21
az ciarki przechodza , niech to bedzie przestroga dla wszystkich
PatrycjaM
ja też mam ciarki, to prawda co piszesz.
JustiSam
No ja nawet zakupy ktore moga sie popsuc zabieram z samochodu jak wychodze do innego sklepu wiec nie wiem jak mozna tam zotawic spiace dziecko. To nie brak myslenia, to kompletny brak mozgu.
Delfin
Na samą myśl ciary lecą , a po przeczytaniu (placze)(placze) płakać się chce(placze)
monique25
ale mnie ciary przeszły po przeczytaniu tego (wow)
kasiam146
ja sobie nie wyobrazam jak mozna zostawic dziecko samo w samochodzie zamknietym z zasunietymi szybami na sloncu przeciez to od razu wiadomo ze moze sie cos stac ja sobie nie wyobrazam jak mozna byc tak nieodpowiedzialnym
cytrynka
bezmyślność ludzka nie ma granic. chodzę z dziećmi nad jezioro i jak obserwuję niektórych rodziców to mnie szlak trafia. leżą się opalają a dzieci(małe) same w wodzie bo "przecież jest ratownik" ale zanim ratownik zauważy że dziecko się topi to może już być za póżno. no ale cóż opalenizna ważniejsza od bezpieczeństwa dziecka.
babooshka
Nieodpowiedzialność, bezmyślność i tragedia gotowa, najgorsze że na tak dużą skalę, że tak wiele osób popełnia te same błędy. No i dodam, że to samo dotyczy zostawiania w upał biednych psów w samochodach po to by się ugotowały żywcem...!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.