Menu

???

Mandat dla właściciela psa, za kupę pupila pozostawioną na trawniku czy chodniku, podobnież za brak woreczka na odchody. Jesteś za czy przeciw?

"ZA" czy "PRZECIW"

amalka
 941  28

Znajdź pytania na ten sam temat:

pies

Odpowiedzi

MaLaCzarna
jw
karolincia
Jak najbardziej za mam dosyć paskudztw na chodnikach
aga24
jestem za(prezent)
amalka
Do zadania tego pytania skłoniło mnie wydarzenie, którego byłam dzisiaj świadkiem... Kobieta prowadziła wózek (po CHODNIKU!) i najechała kołem na psią kupę (barf) Sama niejednokrotnie czyściłam obuwie własne lub Krzysia "z min" pozostawionych tu i ówdzie przez "burka" czy "Azorka"... Zupełnym przegięciem był widok faceta z psem w naszym "Ogródku Jordanowskim" (zla) Debil jeszcze się ze mną kłócił, że ma prawo z psem spacerować a (stojących od każdej strony) wielkich znaków zakazu nie widział. No zagotowało się we mnie!

Sąsiadka (starowinka) na każdy spacer woreczek śniadaniowy zabiera. Sprząta skrzętnie odchody pupila i w domowej toalecie spłukuje. Da się? A no da się! I nie potrzeba wcale specjalnych kubłów czy torebek. Po roztopach każdy chodnik i trawnik usiany jest psimi kupami. Trzeba bardzo uważać gdzie się stawia nogę. To nie jest kurde normalne.
goskapolak
Och,nawet nie wiesz jak jestem za!Mieszkam teraz w mieści gdzie prawie każdy sprząta po swoim psie,normą jest,że dzieciaki rozkładają się z kocami na trawnikach wiosną i latem.
Ale jak jeżdżę w weekendy na studia podyplomowe i widzę,że tam ludzie srają psami pod oknami,nawet pod nogami przechodzących, to szlag mnie jaśniutki trafia.
A już nieporozumieniem są dla mnie obesrane chodniki na starówce!
goskapolak
Amalko trzeba było panu i pieskowi zrobić fotkę(najlepiej w sytuacji "popełniania przestępstwa") a następnie pokazać straży miejskiej.Ju
goskapolak
Amalko trzeba było panu i pieskowi zrobić fotkę(najlepiej w sytuacji "popełniania przestępstwa") a następnie pokazać straży miejskiej.
amalka
@Gosiaczku na szczęście wyskoczyłam z dziobem nim się psina na dobre na placu zabaw "rozgościła"... Ludzie nie mają za grosz wyobraźni!
krasna1
mój sąsiad ma 5 psów i po każdym sprząta,
jestem za karaniem
kinia87
ja też jestem jak najbardziej za:) Już nie raz miałam nie miłą sytuację, a to w parku czy placu zabaw....U nas jak postawią takie budki z woreczkami na kupkę psa, to moment rozwalą...
sque
zdecydowanie jestem za, u nas na osiedlu od kilku lat to funkcjonuje, a i tak niestety zdarzają się "miny" na chodniku i trawniku. Najgorzej jest oczywiście zimą gdy zaczyna topnieć śnieg, to wtedy wszystkie takie "niespodzianki" wychodzą jak grzyby po deszczu. Latem prędzej ludzie się pilnują. Mamy również takie osoby które, siedzą chyba 24h/7dni w tygodniu i robią zdjęcia osobom, które po swoich pupilach nie sprzątają i po którymś takim złapaniu wysyłają je do straży miejskiej i wtedy dana osoba dostaje mandat. Myślę, że to jest dobre, bo może właściciele swoich pupilów zaczną w końcu po nich sprzątać, a my przestaniemy natykać się na te wszystkie niemiłe "niespodzianki" na drodze.
korek221
jestem jak najbardziej ZA i to tak,żeby jednemu z drugim wpięty poszło
korek221
he he miało być "w pięty" (grins)
halina21
też jestem za karaniem masz psa to sprzątaj po nim to obowiązek właściciela i tyle :)
jagoda30
tak,oczywiście,całkowicie,owszem,!!!!!!!! nie ma nic gorszego niż psia kupa na chodniku albo trawniku,ja sama mam takiego sąsiada,jestem bliska rozsmarowania mu takiej kupy na drzwiach,bo inne argumenty nie docierają.
ada410
Oczywiście że właściciel pupila powinien beknąć za nie posprzątanie tego co jego pupil zrobił...Tyle tylko że właściciele(tak panie jak i panowie) nic sobie z tego nie robią, a Straż Miejska woli robić fotoradarem zdjęcia kierowcom, albo wystawiać im mandaty za złe parkowanie, ewentualnie przeganiać babunie handlujące mlekiem i serem, niż zajmować się pieskami. Powód? Z fotoradaru czy złego parkowania są większe dochody i jest to łatwiejsze do udowodnienia niż fakt nas... przez pieska na trawę czy chodnik...
mycha2706
Za. Śniegi topnieją i ukazują się widoki, takie ze odruch wymiotny od razu... Ja sprzatam po swoim psie. Zawsze.
Ania111990
Jestem w 100% za. Zachciało się ludziom psa to niech teraz po nim sprzątają. I powinno się tego uczyć dzieci jak idą z pupilem na spacer to niech posprząta. U mnie na osiedlu są ludzie którzy mają labradora i nie sprzątają po nim może mandat w wysokości 500 zł nauczyłby ich porządku.
justii34
(grins)
monilajsa
Jak najbardziej za (prezent)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.