Menu

11 miesięczny maluch

hej netmamy, mam pytanie o Wasze pociechy i moje obawy. Kilka moich znajomych ma dzieci z tego samego rocznika co mój malec, ich dzieci już coś tammówią np mama, tata, baba itp mój mówi tylko am am. Troszkę się martwie. Chciałabym wiedzieć ile wasze pociechy mówiły mając 11 miesięcy. Dodam, że sporo rozumie, potrafi pokazać gdzie ma kota, że czegoś nie ma, robi akuku itp. Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi :)

Gsiaczek
 623  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko

Odpowiedzi

andziabuziak
kochana każdy jest inny mój syn ma 2 i pol roku nawija jak katarynka już sam gada ze na egllo mnie spseda :D a moja kuzynka ma syna co jest miesiac starszy i gadaa tylko !!!! Nie,sio,daj,a tak to ciogle steka yyyy yyy eee eee ...Dosłownie każdy jest inny.przyjdzie czas i bedzie gadal jak ta lala.


tyle przyznam ze wiedzieliśmy ze piciu to dla niego znaczy ammm a jedzenie am ale udawaliśmy ze nie rozumiemy i nie reagowaliśmy raz ,drugi aż sam wydukał z siebie pic i jeć.
karolincia
Dzieci się nie porównuje
Beki
Moja zaczęła jak miała 2 latka skończone.
margolcia85
Kochana mój synek miał roczek jak już gadał jak najęty, mówił prawie wszystko, układał w miarę jak na swój poziom logiczne zdania i w ogole teraz ma 5 lat i mówi najlepiej ze swojej grupy przedszkolnej, wiele dzieci ma problem z wymową a niektórych nawet nie idzie zrozumieć a gdzie posyłać ich do szkół od 6 lat ?! Ale do czego zmierzam syn mojej szwagierki jest w tym samym wieku co mój Mikołaj i jest między nimi niewielka różnica - Miłosz ur. się 2 lutego a Mikołaj 22 kwietnia, Miki jak pisałam ma łatwą wymowę ale Miłosz zaczął mówić dopiero jak zaczął chodzić do przedszkola czyli jak miał około 3-4 lat, i nadal ma problemy z mową ale daje radę :) więc każdy mówi kiedy chce a nie kiedy mamy tego chcą :)
iwona1985
Każde dziecko jest inne i w innym tempie się rozwija. Moja córeczka mówiła już zdaniami jak miała 1,5 roczku.
Tuptolek
każde dziecko rozwija się w swoim tempie, czytaj mu bajeczki, pokazuj obrazki nazywając co tam jest: krowa, kura itp. ucz go słów, pokazuj mu jak się wymawia niech ma przykład, niech mu się utrwala słowo w głowie to za jakiś czas Cię zaskoczy i sam powie w momencie gdy się nie będziesz spodziewać. Idąc na spacer mów mu co widać, ale nie opisując wylewnie tylko pojedynczymi słowami: " Co tam idzie? Popatrz - Pies, jak robi pies? Hau hau " i tyle na ten temat powtórz kilka razy słowo pies
Tuptolek
jak mu podajesz pić to mów:" chcesz pić" "proszę, oto Twoje piciu"
POWODZENIA (kwiatek)
Gosi24
Moj syn jak byl maly to wogole nie chcial nic mowic,no oprocz mama i tata,i tak do drugiego roku zycia.Teraz ma 4 lata i gada jak katarynka,ze az czasem mnie uszy bola.Podpisuje sie pod *Eudaimonia(kwiatek) wszystko w swoim czasie.(prezent)
amalka
Mialam niewiele ponad rok gdy klepalam pierwsze wierszyki (o Pyzie dla przykladu) i bylam okropnym gadulcem (tak mi zostalo hehe) Krzys rozgadal sie kolo 3ciego roku a teraz jego elokwencja powala mnie kazdego dnia.

Porownywanie dzieci jest bardzo niefajne.
dzikakobieta
nie panikuj,moj ma 16 miesiecy i tylko mama,dada i nic wiecej,bardziej sobie guga i podspiewuje po swojemy.Spokojnie,kazdy kwiat rozkwita w swoim czasie,tak mi powiedziala lekarka i cos w tym jest;)))
jola75
Moj straszy zaczal mowic jak mial 3 i pol roku.wczesniej tylko ja go rozumialam ,mial wlasny jezyk zjadal litery w wyrazach.teraz ma 6 lat i we wrzesniu idzie do 1 klasy (nie chwalac sie:D jest bardzo inteligentym chlopcem,a to czy zacznie mowic wczesnej czy pozniej o niczym nie swiadczy)
a mloda ma 14 mc i mowi juz sporo (i to w 2 jezykach:D :D)
clyde22
Każde dziecię ma inaczej. I to ze wszystkim, nie tylko z mówieniem. Niektóre do trzech lat nic, a później trajkoczą jak z karabina. ;)
(pokoj)(pokoj)(pokoj)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.