Menu

2,5 latek a przedszkole

Mój synek ma 2 lata. We wrześniu ma 2,5 roku i właśnie się zastanawiam czy go nie posłać już wtedy do przedszkola. Będzie trochę młodszy niż inne dzieci. Jak myślicie czy jest już na tyle samodzielny żeby pójść do przedszkola, czy dogada się z rówieśnikami?

nata
 2431  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie 2 latek przedszkole dwuletnie dziecko

Odpowiedzi

carla1978
Hej, moja córka poszła do przedszkola jak miała 2,5 roku. Była odważną dziewczynką i wiedziałam, że sobie poradzi. Nie było z nią problemów, nawet chętnie wstawała do przedszkola rano i szybko znalazła wspólny język z dziećmi. Myślę, że zależy to od charakteru dziecka. Może najpierw idz z synem do przedszkola, niech pozna panie, zobaczy jak tam jest, jakie są zabawki itd.
kasia13_archiwum
Moja starsza poszla do przedszkola jak miala 18 miesiecy, a mlodsza (miesiac temu), jak miala 2 latka i 2 miesiace.
Nie wiem, jak to jest w Polsce, ale w Niemczech zostaje sie przez pierwsze dni (w przypadku moich dziewczynek 2 dni) z nimi, a potem w poblizu (do konca tygodnia). Dziecko zostawia sie stopniowo coraz dluzej. Np. pierwszy miesiac pol dnia, a od nastepnego miesiaca np juz do 14-ej, i za tydzien juz do 15-ej. Wszystko idzie stopniowo, i dziecko ma szanse sie stopniowo przyzwyczaic.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.