Menu

2 pytania

1.mam pytanie jestem w 34/35 tyg ciazy jak wiecie i teraz dopiero ide po zwolnienie lekarskie i ciotka mi powiedziała że przez to że to bedzie zwolnienie lekarskie od gina to skróci mi sie przez to maciezyński nic nie kapuje zabardzo z tego ale ciotka mówiła bym sie upewniła bo ona od roku jest juz nie pracuje w urzędzie pracy bo juz jest na rencie,wiecie moze o co chodzi???

2.jesli mam już córke ma 16 mies a nic nie dostałam oprócz becikowego bo niby mi sie nie należało choc miałam własna działalnośc gospodarczą z tym ze za granicą to czy moge sie o coś teraz ubiegać oprusz rodzinnego na dwujke dzieci??dodam że teraz normalnie pracowałam w polsce w zakładzie

kasiunia1
 678  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Praca i Finanse dxwdqk

Odpowiedzi

StepByStep
Jak to nie można było przekroczyć 180 dni?? Ja w tamtym roku od 1 miesiąca ciąży do końca na L4 jechałam i miałam normalnie średnią z 12 miesięcy poprzedzających ciąże płaconą.... Co do zasiłku to musisz się zorientować, bo czy dostaniesz czy nie to zależy od Twoich dochodów. Bodajże 504 zł na członka rodziny nie może przekraczać
StepByStep
a nie wypełniałaś papierów do ZUS-u??? Ja miałam opinię lekarza, coś tam z pracy i zasiłek rehabilitacyjny mi przyznali... Musiałam skserować kartę ciąży itp.. Z tego co wiem sama musisz się o to ubiegać, ewentualnie (tak jak w moim przypadku) zakład pracy przysyła papiery,a ty tylko wypełnione zanosisz gdzie trzeba.
kasiunia1
dzięki...:)
sheryl
no bo właśnie tak było jak pisze @adriana831, zwolnienie w ciąży przysługiwało tylko przez 180 dni, a jak przekroczyłaś ten okres, to trzeba było starać się o zasiłek rehabilitacyjny, tak jak pisze @stepbystep. Ale od tego roku zmieniają się przepisy i na zwolnienie w ciąży nie ma ograniczenia czasowego.
cath4
L4 od ginekologa nie skraca macierzyńskiego, po 180 dniach dostajesz wezwanie do ZUS, na komisję lekarską ale jeśli na L4 masz zaznaczone że nie możesz chodzić to nie stawiasz się tylko lekarz przesyła informacje medyczną i dostajesz pieniądze z ZUS. Co dodatkowych pieniędzy to możesz dostać zasiłek rodzinny jeśli w poprzednim roku Wasz dochód nie przekroczył 504 zł (tak jak pisałą Ruknka). Pozdrawiam!
irekzboralski
od stycznia tego roku można w ciąży być na chorobowym przez 270 dni!!!płatne 100% wynagrodzenia i bez żadnego wzywania na komisję lekarską w celu przyznania zasiłku rehabilitacyjnego!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.