Menu

2 tyg. dla ojca zaraz po porodzie

Wyczytałam gdzieś, że mąż kobiety może wziąść po porodzie opiekę w wymiarze dwóch tygodni na opiekę nad żoną i dzieckiem. Powiedzcie mi czy to dotyczy tylko męża? My jeszcze nie jesteśmy po ślubie i zastanawiam się co w takim przypadku?

natka18
 3722  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Opieka nad dzieckiem opieka ciąża mąż narzeczony

Odpowiedzi

maomi
Treść została zablokowana przez zespół
carla1978
To jest niesprawiedliwe. Partner to partner, nie ważne czy przed ślubem czy po. To jest bez sensu, świetne polskie prawo..
johanna
Dokładnie jestem tego samego zdania - partner to partner a tym bardziej OJCIEC - czemu jeden mężczyzna ma przywileje jako tatuś a drugi nie?!
flora
No nawet mnie nie straszcie! Ja jeszcze nie jestem po ślubie, chociaż mieszkam ze swoim chłopakiem i jest on ojcem dziecka. Oznacza to, że nie mogę liczyć na jego pomoc na początku? jesteście pewne tego? :(
Marlena
Wszystko wskazuje niestety na to że tak to właśnie wygląda. Twój partner może oczywiście wziąść sobie wolne, ale kosztem swojego urlopu wypoczynkowego niestety :( Nie będzie to L4. Doskonale rozumiem wasze rozżalenie - logika przepisów pozostawia wiele do życzenia.
yoshiko
POPRAWKA
Narzeczony tez moze wziasc opieke na dziecko lub matke dziecka jesli prowadza wspólne gospodarstwo domowe,iec nie ma tragedii:-)


***ustawa z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa***
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.