Menu

3 generacje pod jednym dachem...

Co myślicie o mieszkaniu w jednym domu dziadków, rodziców i dzieci? Czy według Was takie połączenie to mieszanka wybuchowa czy raczej dobre rozwiązanie ??

justa
 1158  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina dzieci rodzice rodzina rodzina zastępcza

Odpowiedzi

maomi
Treść została zablokowana przez zespół
Pixelka
Wybuchowa? To mało powiedziane. Ja bym nie dała rady - chcę sama wychowywać, sama podejmować decyzje. Nie mówię że wszystko robie idealnie ale wiem jakie są mamuśki! Nadopiekuńcze i nadgorliwe - i moja mama i mama męża. Jestem przekonana, że finał takiego modelu byłby niewesoły... Uważam, że młodzi powinni mieszkać sami i sami sobie radzić w wielu wypadkach. Pomoc - owszem ale nie bez potrzeby.

Wiadomo, że warunki mieszkaniowe nie są łatwe i takie modele o jakich mowa to nie rzadkość...

Sama tak byłam wychowywana przez pewien czas zanim rodzice nie postanowili się odciąć od dziadków. Nie wspominam miło. A teraz kontakt z babcią mam fajny - łatwiej jednak na odległość.
PaniMisiowa
:) Też uważam że to stary i niepraktyczny model rodziny. Zdecydowanie osobno- a najlepiej jeszcze przed założeniem rodziny... Niestety (albo stety) rodzice to 2 osoby, a jak ktoś próbuje zakłócic ten porządek (np. babcia, dziadek) to nic z tego dobrego nie wynika tylko same zgrzyty. No chyba, że dziadkowie są serio w porządku i nie chcą na siłę uczyć rodzicielstwa.. Wtedy tylko mogę pogratulować ;)
alicja
Ja mieszkam z moja rodzina w domu moich rodziców ale mam osobna kuchnie łazienkei 3 pokoje.Prawde mówiac nie jest zle ale nieraz wtracaja mi sie ze cos robie nie tak.Spokojnie wysłucham i mysle swoje.Daje rade.
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
carla1978
@alicja - podziwiam, nie wiem czy bym umiała tak jak ty. Może z 2 strony też rodzinę masz inną. Z którą nie masz konfliktów. :)
Ja niestety mam inaczej, myślę, że nie dogadalibyśmy się z rodzicami męża dlatego też jestem za mieszkaniem osobno.
justa
Ja wiekszość mojego życia po 18. urodzinach spędziłam na mieszkaniu osobno. Kompletnie sobie tego nie wyobrażam na dłuższą metę, by mieszkać z rodzicami, bo niestety jestem Zosia -Samosia i lubie sama decydować o wszystkim niemal co mnie dotyczy. Do tego też przywykłam. Zdecydowanie 3 generacje pod jednym dachem to nie dla mnie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.