Menu

3 latek nadal nie przesypia nocy

Witajcie! Tak się zastanawiam czy są jeszcze jakieś trzylatki które ndal nie przesypiają nocy? Mój syn w maju skończy 3 lata i do tej pory nie przespał ani jednej nocy, budzi się 2 - 8 razy w nocy. Nie płacze, niechce pić, nadal śpi w pampersie, więc to też odpada. zasypia sam, śpi w swoim łóżku i pokoju. Już sama niewiem co zrobić, żeby przestał w końcu przybiegać w nocy do naszej sypialni i nas budzić, tylko po to, żebym go znowu odprowadziła do jego pokoju i położyła spać. Jakie są wasze doświadczenia? Może macie jakieś pomysły? Nie ukrywam, że to dla mnie ważne, bo chcemy z mężem mieć drugie dziecko.

meg1601
 1151  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie sen budzenie się noc

Odpowiedzi

loona20
hmmm może poprostu ma jakię koszmary w nocy dużo wrażen w dzień
a ma w pokjiku może jakąś lapkę nocną ? moze gdy by miał swiatełko przez całą noc to by mu troszke pomogło ? pozdrawiam
meg1601
budzi się spokojny, więc raczej to nie koszmary, z resztą od urodzenia koszmarów mieć nie może. A co do światło, to nic niedaje, jóż próbowałam.
jagoda30
u nas skończyło się około 4roku życia,zawieraliśmy "umowę" nie przyjdziesz do nas to jutro zrobimy coś fajnego,albo inna nagroda,w końcu zrozumiał.
AlinaG74
moja od początku budziła się tylko na siusiu i jedzenie ale jakieś pół roku zostaje z babcią i w dzień zasypia . w dzień ....! około 16.00 i śpi dwie godziny . możesz sobie wyobrazić co mam w nocy ...
meg1601
Alina, przypuszczam, ze masakre;)))) Ach, te babcie.... Mój też śpi jeszcze w dzień, tylko o 1 i jedną godzinę. Próbowałam go oduczyć spania w dzień, ale, to odniosło tylko odwrotny skutek - był tak przemęczony, zmierzły i zdenerwowany, że tym razem nawet był problem z zasnięciem, a spał jeszcze gorzej, jeśli to możliwe
PatrycjaM
zwróc uwagę na posiłek wieczorny. Może coś zje ciężkostrawnego. Syn miał 2i pól to dużo bananów zjadal (ok2szt) i to był powód. Przestał jeść zaczął spać.
Co on mówi w nocy lub w dzień-dlaczego przychodzi,dlaczego się budzi itd???
meg1601
Niestety nic mi się nie udało wyciągnąć poza "tak to już jest mamusiu" :)))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.