Menu

3 miesięczne dziecko nie chce leżeć na brzuszku

Witam was, moje dziecko ma 3 miesiączki prawie i jak kłade go na brzuszku to nie za bardzo chce tak leżeć, płacze wtedy i się złości i wogóle główki nie podnosi,

czy dziecko którejś z was ma podobnie?

szymczyka
 1664  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem podnoszenie główki

Odpowiedzi

jagoda30
Jeśli w ogóle główki nie podnosi to nie jest dobrze,układaj na brzuchu,noś tyłem do siebie,dziecko troszkę pochylone do przodu,jesli przodem do siebie to na górze ramienia,obie jego rączki aż na Twojej łopatce,nie obejmujące Ciebie za szyję.Musi ćwiczyć.Jeśli po 2 tyg nie zauważysz poprawy idź do lekarza,albo skonsultuj z dziecięcym rehabilitantem.
Beatka9316
Ja miałam identycznie. Ale moja córcia byłą młodsza. Też nie chciała leżeć na brzuszku i podnosić główki. Ale konsekwentnie kładłam ją parę razy dziennie na brzuchu aż w końcu zaczęła podnosić główkę do góry zawsze siadałam przed nią i mówiłam lub pokazywałam jakieś zabawki grzechotki tak żeby nie płakała. Jeśli już płakała to chwilę czekałam czy przestanie czy nie jak długo nie przestawała to kładłam ją z powrotem na pleckach ale za jakiś czas znowu na brzuszek. Ja jak w końcu stałam się konsekwentna to moja córcia coś koło tyg. jak zaczęła pięknie i wysoko podnosić główkę. Musisz się uzbroić w cierpliwość. Tyle, że ja skontrolowałam to z lekarzem i dostałyśmy skierowanie na rehabilitację.Moja córcia miała asymetrię i lekki przykurcz. Więc tak czy inaczej lepiej skonsultować to z lekarzem.
oli28
Nie każde dziecko lubi leżeć na brzuchu,ale mimo tego jest to bardzo ważne,żeby maluszek ćwiczył mięśnie grzbietu,ramion.Niech sobie popłacze,może nie jest do tego przyzwyczajony kładź jak najczęściej.Zwróć uwagę czy dziecko nie ma przez dłuższy czas zaciśniętych piąstek jak śpi,leży.Połóż sobie maleństwo na swoim brzuchu,klatce piersiowej tak,żeby maluszek mógł na ciebie patrzeć,ułóż jakieś kolorowe zabawki przed nim,żeby go zaciekawić.Zwróć też uwagę czy nie skręca się za bardzo w jedną stronę.Wiele maluchów ma problemy z podnoszeniem główki przy asymetrii ciała.Udaj się do neurologa dla pewności
Beatka9316
No właśnie dobrze napisała oli28. Moja trzymała główkę tylko w jedną stronę. I okazało się, że ma asymetrię. Ale to dopiero lekarka mi o tym powiedziała i kazała chodzić na rehabilitację. To moje pierwsze dziecko dlatego nie wiedziałam. Po rehabilitacjach wszystko wróciły do normy. I teraz asymetria jest bardzo, bardzo mało widoczna :)
halina21
mało które dziecko lubi leżeć na brzuszku ale jest to ważne ćwiczenie dla dziecka wiec konsekwentnie kładź go na brzuszku i jak piszą poprzedniczki daj mu zabawki by mógł je oglądać ,połóż sobie na brzuchu by widział ciebie i jeśli nie podnosi główki w ogóle to udaj się do lekarza na kontrolę powodzenia i cierpliwości nauczy się wszystkiego :)
iwus198920
mój maluszek bardzo pozno zaczal podnosic glowke ok 4 miesiaca ale cwiczylismy z nim kilka razy dziennie kladlam go na brzuszku.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.