Menu

3 pytania

1..Czy jak dziecko kilkuletnie ma kaszel i antybiotyki ,nie gorączkuję i w miare dobrze się czuje to wychodzicie na dwór??
2..Jak często u niemowlęcia mozna uzywac aspiratorka do nosa tzn ile razy dziennie?
3...Czy częste uzywanie tych aspiratorów nie pogorszy,czy uszkodzi śluzówki nosa?

Kasia1978
 754  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie zdrowie

Odpowiedzi

avilla1209
ja powiemm ttakie sa moje odczucie ze jak dziecko ma kaszel a nie goraczkuje i nic poza tym nie dalabym mu wcinac antybiotyku!ale skoro go ma to ja bym nie wychodzila!nie wiem jak czesto mozna uzywac aspratrow ale napewno nie za czesto moj syn nie moze poniewaz ma bardzo wrazliwe naczynka i zawsze leci mu krew
joka26
Czyściłam młodemu (5 tygodni) nosek Fridą i wyciągnęłam katarek z nitkami krwi. Lekarz powiedział mi że sama tak "załatwiłam" młodego używając Fridy. Zakazał mi używać gruszki i Fridy do czyszczenia noska. Zalecił wodę morską lub sól fizjologiczną i wyciąganie katarku za pomocą chusteczki hignienicznej.
xkasiulax
Przy antybiotyku,sama się staram nie ruszać z domu
aniol
przy antybiotyku raczej nie moj wlasnie dzis byl u lekarza tem .37.5 straszny kaszel az do wymiotow go bralo i katar okropny ale ja antybityku niedostalam tylko groprinosin przeciw wirusowy po co dlaa ci antybityk jelsi niejest ciezko chory ??lepiej niewychodz bo przy antybityku organizm ma zmieniszona odpornosc a co do noska najleprza jest chusteczka i sol fizjologiczna
Panterka
1. nie wychodzę na dwór, ponieważ antybiotyk osłabia organizm i łatwo o pogorszenie stanu.
2. zależy od potrzeb, jak ma zapchany nosek to wiadomo, że będę odciągać, żeby lepiej się oddychało i żeby nie spływało na oskrzela..
3. odciąganie nieco podrażnia śluzówkę, ale ja zawsze używałam wody morskiej lub soli fizjologicznej, żeby nieco rozrzedzić tę wydzielinę i wyciągnąć jak najwięcej gruchą..
Panterka
A tak swoją drogą, co jest maluszkowi, że lekarz przepisał antybiotyk?
Kasia1978
to akurat pytanie dotyczy dziecka mojej siostry 5 letniego,mocno kaszle...
Kasia1978
i jakies szmery na oskrzelach..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.