Menu

4 m-ce;)

Mój Max kończy w tym miesiącu 4 m-ce;) Proszę napiszcie mi Drogie Netmamy jak mam wprowadzić mu nowe posiłki, co to ma być napoczątku, ile tego, co jaki czas go karmić, ile podawać mu mleka? Proszę o radę, bo zielona w te klocki jestem(grins) Ale licze na Was(kwiatek)

patimama
 580  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie 4 miesiące

Odpowiedzi

mala21
a według mie lepsze będą na początek warzywa i owoce. Na kaszki jest jeszcze czas zwłaszcza że wszystkie są dosładzane. Daj powiedzmy przez dwa dni po kilka łyżeczek potem już więcej. ja dałam pierwszego dnia kilka łyżek marchewki, przez kolejne dwa dni po trochu deserku jabłko-marchew. Czwartego dnia już cały słoiczek . Piątego podobnie. Następnego wprowadziłam zupkę. Już cały słoik. Kolejne deserki i zupki tez juz cały słoik ale jeden produkt dziennie i zwykle codzien dostaje co innego.choc najczesciej mieszam jakas zupke marchewkową z jarzynową.Pół na pół
mala21
no i soki
neliteli
w czwartm mies. nic nie dodawaj. po skończonym 4 miesiącu tzn. już w piątym zacznij poawać: jeśli karmiłaś mlekiem sztucznym: mleko modyfikowane początkowe z dodatkiem kleiku bezglutenowego4 razy na dobę po 180ml, zupa(papka)jarzynowa 1 raz na dobę 180ml. starte jabłko, sok(awve)
mammma
ja zaczęłam od deserków: czysta marchew i czyste jabłuszko, najpierw po łyżeczce, potem więcej. następnie wprowadziłam kaszki mleczno-ryżowe, w identyczny sposób dawkując. kolejno obiadek. najpierw należy podawać jednoskładnikowe, jak dziecko toleruje, to dalej dwuskładnikowe itd. w ten sposób rozszerza się dietę niemowlęcia. na końcu do menu doszły soczki, początkowopo 50ml dziennie. ale lepiej podawać herbatki niemowlęce. soczki lepsze są przecierowe, bo zawierają drobinki miąższu i to właśnie jest w nich najcenniejsze.
na opakowaniach jest napisany wiek od jakiego można podać dany produkt i ja ściśle się tego trzymałam.
nie należy spieszyć się z nowościami w diecie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.