Menu

40 tydzień, szyjka zgladzona w 50% jak dlugo jeszcze do porodu?

Wczoraj bylam na ktg plus badaniu- jestem w 40 tygodniu ciąży- i lekarka powiedziała ze mam w 50% zgladzona szyjka plus rozwarcie na 2 palce, ale skurczy brak. To moja druga ciąza.miala któras tak i po jakim czasie urodziłyscie? Dlugo to moze jeszcze potrwać? Niby termin mam na 17 ale chcialabym juz.

Nena
 565  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie poród szyjka

Odpowiedzi

Nena
Narazie siedzę w domu. Mam przyjechać za tydzień na kolejne badanie. Ten hormon podawali mi przy pierwszej ciąży bo odeszły mi wody ale ani rozwarcia ani skurczów porodowych nie mialam. Mój organizm chyba ma to w nosie...
Beatka9316
To, że nie masz teraz skurczy to nie znaczy, że nie będziesz ich miała choćby za 15 min. W każdej chwili może się zacząć akcja porodowa. Myślę, że już nie długo urodzisz :)
Beatka9316
A dodam, że jak byłam jeszcze w ciąży poszłam do szpitala na KTG i nie wyszło żadnych skurczy a byłam dokładnie 40tyg. i 3 dzień byłam na badaniu kolo 16 i powiedzieli mi tak samo, żebym przyszła za 4 dni znów na KTG a w ten sam dzień koło 22 wylądowałam w szpitalu ze skurczami co 2 min. Więc to, że badania nic nie wykryły to nie ma co się nastawiać. Powodzenia :)!!
Nena
No więc nie potrwalo dlugo: w piątek o 19 odszedł mi czop a nad ranem dostalam pierwszych skurczy i w sobotę o 17.40 urodzilam. Ogólnie od środowego badania do soboty do porodu szyjka zgladzila sie całkowicie.
Beatka9316
Gratulacje. ! :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.