Menu

5-latek przed komputerem

Co myślicie o tym, że mój 5-letni synek siedzi przed komputerem? Czy nie jest na to za mały? Ja jestem zdania, że lepiej żeby nie siedział w ogóle przed komputerem. Ale mój mąż mówi, że nie dzieje się nic złego. Niby są to gry edukacyjne, ale ja nie jestem przekonana co do ich dobrego wpływu na tak małe dzieci.

hogata
 1698  8

Odpowiedzi

artanis
Jeśli nie spędza przed komputerem zbyt dużo czasu, nie widzę w tym nic złego. Znam dzieci, które już w 2 klasie podstawówki znają języki programowania, których uczą się studenci. Niestety, technologia idzie na przód, nieumiejętność obsługi komputera to prawie jak nieumiejętność pisania. Jeśli chce się uczyć i nie nudzi go to, a przy tym macie kontrole nad jego poczynaniami w komputerze oraz nad tym ile czasu przed nim spędza, myślę, że to nic strasznego. Postaraj się tylko, aby miał odpowiednią ilość ruchu na świeżym powietrzu.
justa
Podobnie jak @artanis uważam, że nie ma nic złego w tym, że 5latek siedzi przed komputerem jeśli poświęca ten czas na jakąś ciekawą grę, która do tego czegoś go może nauczyć.
kasia13_archiwum
Moja starsza tez zasiadla do komputera majac 5 lat. Pozwalam jej na 30 minut dziennie.
Mam abonament na jedna strone, specjalnie dla dzieci (3 do 6 lat), gdzie uczy sie literek, cyferek... i roznych innych rzeczy. Np. wie jakie panstwa maja jakie stolice. Zapytalam sie skad ona to zna, oczywiscie z tej strony.
Osobiscie nie widze nic zlego w tym, ze dzieci siedza przed komputerem. Wazne jest tylko, aby material, z ktorym maja do czynienia byl dopasowany do ich wieku, rozwoju i aby nie mogly swobodnie po internecie surfowac. Bo to nic dla dzieci.
kasia13_archiwum
No i oczywiscie tak, jak juz @artanis wczesniej wspomniala, wazne jest aby gry komputerowe byly tylko niewielka czescia zajec, jakie ma w ciagu dnia. A ta glowna, aby w dalszym ciagu pozostal ruch na swiezym powietrzu i kontakt z rowiesnikami.
Agula
Jeśli czas jaki spędza przed monitorem komputera nie jest dłuższy niż kilkanaście minut, to nie jest w tym nic złego. Możecie ten czas spędzać razem...zagrać w jakąś grę, czy poczytać coś ciekawego, w ten sposób będziesz mieć kontrolę jak długo siedzi przed komputerem.
Natty
Jeśli synek jest ciekawy tego czym jest komputer i do czego służy, nie powinnaś mu zabraniać przebywania przed nim. Kontroluj tylko czas, kilkanaście minut w zupełności wystarczy.
Jagusia
Zgadzam się z Natty. Warto też wybrać i kontrolować treści oglądane przez maluchy. Mi polecona serwis ciufcia z grami edukacyjnymi dla mojego 4-latka.
Jagusia
w piątek chyba na moim ulubionym dd tvn jakiś psycholog dziecięcy się wypowiadał, że ta ciufcia właśnie jest super sprawą dla maluchów. Fajnie wiedzieć, ze takie stronki nie są robione przypadkowo i bez konsultacji.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.