Menu

5 na dzien

witam . chcialabym sie Was zapytac , czy dajecie swoim pociecha 5 porcji owocow i warzyw na dzien ? oraz czy Wy tyle jecie ?

madzia1330
 406  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie owoce warzywa 5 a day

Odpowiedzi

alinagj1o2
Tak jak dziewczyny nie liczę i nie liczyłam .Więc na pewno jest różnie .Jeden syn nielubi owoców ,a z warzyw je niektóre .Pije za to soki ,jogurty .Nigdy nic nie dawałam na siłę .Najważniejsze że wyniki mają dobre .
tlolek
nie licze.
Czasem jest tak że przez kilka dni nie zje owoców a pózniej 3 banany na raz pochłonie.Warzywa - w dużej ilości w sosach, zupach, a na surowo jedynie marchewkę zje (taką tylko obraną). Za sokami nie przepada- woli napić się soku z kiszonek kapusty...
A córcia zjada tyle ile się jej da i kiedy się jej da.
jagoda30
musiałabym spędzać całe dnie na układaniu jadłospisu(krejzolka) zresztą, świeże warzywa w zimie w naszym klimacie mają w sobie tablicę Mendelejewa lepiej odpuścić
renata29
Nie daję.Sama też tyle nie jem.Bywają dni tylko z samą zupą a kiedy indziej zjadają po kilka owoców.
daryjka87poznan
Ja tak jak Renata29.
amalka
Najwięcej pieniążków wydajemy właśnie na owoce i warzywa. Pochłaniamy "roślinność" na kilogramy. Krzysio potrafi spałaszować kalafiora za jednym posiedzeniem (krejzolka) Brukselkę uwielbia pod każdą postacią, kalarepę, rzodkiew, brokuły... za marchewką wręcz szaleje. Do tego owoce (również mrożone pamiątki sezonu działkowego), soki, musy i kompoty mojej roboty... Zjadamy więcej niż 5 porcji (grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.