Menu

5 śmiesznie prostych wskazówek zdrowotnych

1. OTWÓRZ DRZWI, WYJDŹ DO PARKU
Zdaniem brytyjskich naukowców spacery po parku redukują napięcia mięśniowe dwa razy szybciej niż gdybyś chodziła po pokoju. A przyglądanie się zdjęciom natury obniża ciśnienie krwi już w ciągu pięciu minut!

2. IDŹ NA BASEN I UNOŚ SIĘ NA WODZIE
Szwedzkie badania dowodzą, że leżenie na plecach w cichym basenie przez 20 minut przyspiesza powrót do zdrowia i redukuje ból. „Unosząc się na wodzie, wprawiasz ciało w stan głębokiego relaksu” – przekonuje współautor badań dr Sven-Ake Bood.

3. BAW SIĘ JAK DZIECKO
Kręgle, scrabble, budowanie zamków z piasku – gry to coś więcej niż rozrywka. To także klucz do lepszego samopoczucia. „Zabawy wzmacniają system
immunologiczny i pomagają w rekonwalescencji” – twierdzi dr Stuart Brown, autor badań na ten temat (więcej dowiesz się na www.nifplay.org).

4. PRZYTUL KOGOŚ
Tulenie, obejmowanie, a nawet zwykły uścisk czyjejś dłoni podnoszą aż trzykrotnie poziom oksytocyny, „hormonu, który odpowiada za redukcję stresu i poprawę odporności” – mówi prof. James Fallon z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

5. KOCHAJ SWOJE CIAŁO JESZCZE MOCNIEJ
Kobiety kochające swoje ciała (nawet te z nadwagą) o 30 proc. rzadziej skarżą się na różne zdrowotne dolegliwości (nudności, migreny) niż kobiety, które marzą o szczuplejszej figurze. „Czując się niekomfortowo we własnym ciele, uaktywniasz ośrodki odpowiedzialne w mózgu za stres, co może prowadzić do różnych chorób” – ostrzega dr Peter Muenning, autor badań. „Ciągła walka o zrzucenie kilogramów to prosta droga, żeby się unieszczęśliwić” – wyrokuje Muenning (nieukrywający swojej nadwagi) na blogu www.bigfatblog.com.

(źródło Glamour)

Myślicie, że to może pomóc? Stosujecie którąś z tych metod? Skuteczne?:)

artanis
 788  1

Znajdź pytania na ten sam temat:

lepiej się czuć zdrowie wskazówki

Odpowiedzi

lara1982
Właśnie śmiesznie proste,a zarazem trudne nie raz do wykonania.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.