Menu

6-dniowe zaparcie u dziecka

Moja Mała jest już 6 dzień bez kupki. Ma niecałe 3 latka i pierwszy raz nam się takie coś zdarzyło. Byłam u lekarza przy 4 dniu bez wypróżnienia, przepisała Duphalac 3 razy dziennie, nic nie pomoga.Robiłam i dałam jej już chyba wszytsko co można dać małemu dziecku żeby pomóc sie wypróżnić. Myślałam że po czopku glicerolowym nie będzie szans żeby nie zrobiła ale też nic z tego. Mówi że kłuje ją coś w pupie i nie zrobi kupy. Pediatra powiedziała na wizycie, że jak nie ruszy do 10dni to da skierowanie do chirurga :( W tym momencie jestem już załamana, w poniedziałek i tak pójdę do lekarza. Może macie jeszcze jakieś rady?

yoanna
 1190  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie zaparcie dziecko

Odpowiedzi

milcia22
skoro ją kuje, to może spróbuj termometrem jej pomóc, pewnie chce zrobić kupkę, ale ma mega zaparcie i to sprawia jej ból, ja bym nasmarowała termometr lub okolice odbytu wazeliną i próbowała, ale pewnie zostanę skrytykowana.
yoanna
Myślałam też o tym ale boję się że zaciśnie pupę i jej tam pęknie(smutna) jestem panikarą więc pewnie dlatego jeszcze tego nie zrobiłam...Znajać moje "szczęście" skończy sie na lewatywie w szpitalu :/
milcia22
a może kup sama lewatywę w aptece, mniej stresu związanego z wizytą w szpitalu
yoanna
A jak to się robi?:
madziullka
mojej znajomej córa miała podobny problem. pomogła parafina ciekła.
daryjka87poznan
Kup sama wlewke w aptece i zrob dziecku, moja miala problemy z kupka to wlewki pomagaly a lek ktory nam pomogl to byl Debridat.
MamaMaya
a mialas lewatywe robiona przez porodem? bo to sie tak samo robi. zreszta wszystko bedziesz miec opisane na opakowaniu. szczerze watpie aby tak małe dziecko dało sobie zrobic lewatywe ale może dasz rade - lepsze to niż wizyta u chirurga (pout)
MamaMaya
a wlasnie mnie sie tez przypomnialo ze nam na zaparcie lekarka przepisała kiedys debridat.
yoanna
dzięki za odpowiedzi(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.