Menu

6 latki do szkoły?

Moja Maja akurat w 2012 roku bedzie miała 6 lat i jako pierwszy rocznik załapie się do szkoły w wieku 6 lat... jak to właściwie będzie ?? Rozmawiałyście juz na ten temat tutaj?

itaka
 1296  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Szkoła i Kształcenie szkoła

Odpowiedzi

carla1978
Dzisiaj był o tym artykuł na dzienniku. Oto jego fragment:
"do projektu ustawy, która wprowadza obowiązek szkolny dla sześciolatków kilka dni temu wprowadzono poprawki. Wcześniej projekt mówił, że obowiązek szkolny dotyczy już sześciolatków, ale przez trzy najbliższe lata rodzice mają prawo zatrzymać sześciolatka w domu. Po poprawce sytuację odwrócono: przez trzy następne lata obowiązku szkolnego nie będzie, jednak rodzice będą mieli prawo posłać sześciolatka do szkoły."
Tesa
Już od tego roku 6 latki mogą iść do szkoły. Przez 3 lata to rodzice mają o tym decydować a później to już będzie mus. Nie wiem jak gdzie indziej to wygląda bo to sprawa każdej gminy ale u nas w tym roku można zapisać do szkoły te 6 latki które śą urodzone do kwietnia więc moją Sabinę to jeszcze ominie. A za rok czeka mnie to z Agnieszką i chyba pójda razem
itaka
więc przepis o obowiązku posłania 6 latka do szkoły bedzie obowiązywał od 2012 roku? Czyli będę już musiała ją posłac? :))) Więc jak narazie to juz zatwierdzone?
lara1982
jetem przeciwna,ale moje dziecko nie będzie wcześniej szło do szkoły i uważam,że nie powinno się zabierać dzieciakom ich lat beztroski
panidomu
Wydaje mi się, że ciężko było by przepuścić każdego sześciolatka przez ręce psychologów i zrobić testy czy się nadaje czy się nie nadaje. Co innego tak jak to zresztą było praktykowane dotychczas - bo teraz też można było posłać 6 latka do szkoły ale musiał właśnie przejść odpowiednie testy i zostać zakwalifikowany. Ale to były pojedyńcze sztuki a nie cała populacja! To jest fizycznie nie do zrobienia.

My się bronimy jak przed wszystkim co nowe, ale wydaje mi się, że to z czasem będzie tak normalne jak to że 7 latki chodza do szkół. Taka mentalnosć, że nie lubimy zman i nowości.
panidomu
@atena: Napisalaś bardzo istotną rzecz: tutaj w niemczech... niestety nam jeszcze daleko...
kasia13_archiwum
@atena... dokladnie. Zgadzam sie z toba.


Dodatkowow jest jeszcze jedno "ale".

W Niemczech wszystkie dzieci chodza od 3. lat do przedszkola, ktore w mniejszym badz wiekszym stopniu przygotowuje na szkole.
Natomiast w Polsce mnostwo dzieci siedzi w domu (jesli mamusie np. nie pracuja) i idzie bezposrednio do zerowki. Czyli wg tego nowego prawa mialoby isc bezposrednio do szkoly. Dla mnie to bezsens.
beatam25
myśle że ta ustawa jest bezmyślnie wprowdzona ponieważ nikomu nie służy, bo ani nauczyciele ani dzieci ani my rodzice nie jesteśmy na to gotowi.
ODYNIECKA
A może do 2012 roku zmieni się minister i zamiast wysyłać 6-latki do szkół, które i tak pracują na zmiany i nie bardzo jest miejsce na kolejne klasy (a ten rocznik to jest już wyż) - zmieni program nauczania tak, żeby dziecko nie musiało powtarzać tego samego i nudzić się na lekcjach. A przedewszystkim wprowadzi obowiązek przedszkolny!!!!
kasia13_archiwum
@ODYNIECKA... dokladnie... obowiazek przedszkolny dla dzieci od 3. lat... To byloby juz cos.
ODYNIECKA
Jako nauczyciel w przedszkolu marzę o tym.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.