Menu

6 miesięczne dziecko, kąpiecie codziennie?

Wiem, ze teraz jest lato i tym bardziej się powinno, ale czy kąpiecie mimo zimy, lata swoje maluchy codziennie? Jęsli nie to jak często kąpiecie?

konieczko
 1365  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem Kąpanie maluszka

Odpowiedzi

alinagj1o2
Antoś ma 5 miesięcy .Zdarzyło się że wieczorem go nie wykąpałam ,ale zrobiłam to rano .
Jak zrobi kupę to nie używam samych chusteczek tylko idę z nim pod bieżącą wodę.Teraz w upały do wanienki biorę go by się odświeżył kilka razy na dzień .Wolę go częściej kąpać ,i mimo że niby nie trzeba codziennie kąpać dziecka ja nie wyobrażam sobie używać tylko wilgotnych chusteczek i nie wykąpać sytna .
Nena
Od poczatku kapalam mala codziennie. upały czy zima bez różnicy.
kama86
Ja moja mala kapie codziennie tym bardziej teraz jak jest tak goraca dziecko jest cale spocone...Zreszta moja jest nauczona ze wieczorkiem jest kapana i tylko czeka na ta pore:)
A w zimie tez ja kapalam i tak jak mama wyzej wspomniala ze dziecko nie trzeba codzien kapac(mi pediatra mowil ze w zimie 2-3razy w tygodniu)...
Dziecko wykapane ma lepsze spanie,lepiej sie czuje odswiezone...
nela
Codziennie,pogoda nie ma znaczenia.
Nena
A czym poparly swoja teorię te lekarki? I czy też kapiesz się co drugi dzień? Dla mnie to niehigieniczne.
kama86
A czym poparly swoja teorię te lekarki? I czy też kapiesz się co drugi dzień? Dla mnie to niehigieniczne.
Nena@ Mi tez mowiono ze w zimie wystarczy kapac 2-3 razy w tygodniu poniewaz wiecej nie ma takiej potrzeby:) Tutaj nawet po porodzie dziecko nie zostalo wykapane dopiero na drugi dzien w poludnie pozwolono mi niunie wykapac....
Nena
No widzisz a to zupełnie odmienne zdanie mają tutejsi pediatrzy i dermatolodzy. Wystarczy odpowiednie nawilzanie skóry dziecka.nawet przy atopowej skorze kapiesz dziecko by usunąć pot, martwy naskórka a co za tym idzie bakterie,dziecko lepiej sypia odświeżone i przede wszystkim ma niezaburzony rytm dnia, co dla takiego malucha jest bardzo ważne.
Nena
Jak nie kapia codziennie? Ja przy tym bylam to widziałam!także żadna paranoja.
Nena
Kto sie spina ten się spina laleczko! Jak nie umiesz czytac ze zrozumieniem to masz provlem
mateuszowa
Częste mycie skraca życie.Off(bach)
Blanka1804
Rzeczywiscie w szpitalu nie kapią maluszków,u nas wogule nie kąpią i każą nie kąpać w wanienkach szpitalnych,zostawiają dziecko w mazi płodowej,wiem bo leżałam dwa tygodnie w szpitalu po urodzeniu małej.W inkubatorze tylko raz spotkałam się że małą wykąpano,ale to chyba zalezyod pielęgniarki bo po prostu im sie nie chce i boją się wyjmować dziecko z inkubatora na kąpiel,albo im się nie chce po prostu.My też nie kąpiemy codziennie zimą,tylko obmywamy pupę rączki buśkę.Latem kąpiemy codziennie mała nie ma nawet potówki,jest zdrowa.Kto chce niech atakuje,Położna tak mi kazała robić ,zbyt częste kapiele też szkodzą dziecku .Jest flora bakteryjna ta przyjazna,która jest potrzebna.
Nena
Eudaimonia Nie trawie ludzi którzy uogolniaja a swoje mądrości wciskaja światu jako jedyne i pewne, ot co! U nas kapia codziennie i W SZPITALU TEZ.
Nena
Dziecko wyluzuj bo do ciebie ani słowa nie bylo wiec daruje sobie!
alinagj1o2
Dobre jesteście .każda odpowiedziała na pytanie i dobrze ,ale po co atakować .Dodam że u nas w szpitalu kąpią dziecko 2 razy .I jak któraś mama chce to idzie sama kąpać .Antoś leżał w inkubatorze to tak często go nie wyciągali .Ale o tym co robią w szpitalu i co zalecają lekarze pytań nie było .Więc przepraszam za pisanie nie w temacie .(kwiatek)
Beatka9316
ja swoją córkę która ma 4 miesiące kąpie od urodzenia codziennie chodź w szpitalu i tak samo położna mówiły mi żebym kąpała tak co drugi dzień ale wolę kąpać codziennie nie ważne jaka jest pogoda :) Zawsze to lepiej wykąpać i żeby dzidzia poszła czyściutka spać :)
mateuszowa
@anu80 dziękowac(cukierek)(cukierek)(cukierek)
kocurka84
Co prawda mam już nieco starsze dzieci (16 miesięcy i prawie 4 lata) niemniej jednak od początku zarówno jedno jak i drugie kąpie praktycznie codziennie. Wyjątkiem jest tu moje lenistwo, które czasami mnie dopada i wtedy nie kąpie dzieci tylko używam chusteczek nawilżonych :D Drugim wyjątkiem jest choroba i nie mówię tu o katarku, ale np. o grypie czy zapaleniu oskrzeli. Jak nie chce mi się moczyć dzieciaków w wannie, to stosuję szybki prysznic - wówczas myję dzieci zwykłym szarym mydłem "Biały jeleń", które jest po prostu rewelacyjne i nie wysusza ani nie podrażnia delikatnej skóry dziecka. Do wanny wkładam natomiast dwójkę i wrzucam kapsułki z parafiną i wiesiołkiem Gal - wówczas nie muszę już smarować dzieciaków żadnymi kremami czy balsamami :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.