Menu

66-letnia matka

Własnie przeczytalam w dzienniku artykuł na temat najstarszej matki świata.
" 66-letnia ambitna businesswoman, która poza kuzynką w USA nie ma rodziny, zapragnęła mieć dzieci. Starsza od niejednej babci kobieta skorzystała z zapłodnienia in vitro i jest w 8 miesiącu ciąży. A w Wielkiej Brytanii jej macierzyństwo wywołało burzę.
"To, że 66-letnia kobieta urodzi dziecko, to szok" - mówi profesor Severino Antinori, znany z popierania prawa dojrzałych kobiet do rodzenia dzieci. "Szanuję jej wybór z medycznego punktu widzenia, ale po 63 roku życia nie można zagwarantować, że dziecko będzie miało kochającą matkę lub rodzinę.
Brytyjskie prawo zabrania kobietom po 50. roku życia dokonywania zabiegu zapłodnienia in vitro. Aby obejść zakaz, uparta Brytyjka pojechała na Ukrainę".

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy kobieta w każdym wieku ma prawo do zajścia w ciążę?

carla1978
 1002  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina najstarsza matka 66 letnia matka

Odpowiedzi

monique25
ciakawe czy porod przezyje. Wiecie co i co ta dziewczynka bedzie maiała z matki (smutna) troche za pózno na bycie matka(zlosc)
monique25
chm załozyłam ze bedzie dziewczynka hi hi hi chodziło mi ogólnie o dziecko
Mandarinios
i właśnie dlatego metodę in vitro powinno się ograniczyć wszędzie tak samo.... Ewidentny przykład "widzi mi się" i totalnego egoizmu.... Nie pomyślała o żadnych konsekwencjach swojego wyboru i wydaje mi się, że wale nie myśli o tym dziecku, bo kto wiedząć o takich konsekwencjach jak ciężkie wady wrodzone czy poprostu fakt, że tak jak było napisane w artykule niewiadomo czy będzie miał kto to dziecko wychować...
myszka838383
właśnie czytałam ten artykuł .... hmmm w tym wieku to trochę przegięcie :/ a jeśli umrze za parę lat?? co z dzieckiem?? Nawet jeśli dożyje tej 80..to co....dziecko będzie zmuszone opiekować się matką-staruszką?? Taką przyszłość dziecku fundować??? nie bardzo..:/
Mandarinios
ekhm...myśli nie dokończyłam:) tam miało być, że kto wiedząc o takich konsekwencjach zdecydowałby się na dziecko.... :)
Joba
dla mnie podejscie bardzo egoistyczne, kobieta patrzy tylko na siebie, nie pomyslala wogole o dziecku, nie bedzie mialo mamy....
nawet ta jej fortuna (ktora zostawi dziecku) nie zastapi nigdy prawdziwej matki,
jakie to smutne....
mool
Szok.Powinna się ocknąc jak miała jakieś ok.20 lat mniej a nie teraz.Wiadomo przecież że nie pobędzie długo z dzieckiem bo przecież życia sobie nie przedłuży
JUSTYLKA
ja się podpisuję pod kasiunia987
Basia1980
No tak najpiew kariera a potem dzieci ale w tym wieku? Może to będzie trochę nie fair co powiem ale to jest wiek na umieranie a nie na macierzyństwo. Przeciez to dziecko w każdej chwili moze zostac sierotą. Ta matka jest poprosu egoistką(zlosc)(zlosc)
myszka838383
kasiunia987 niby jest coś w tym co piszesz...ale ja nadal uważam że to przegięcie....a dla mnie bardzo póżne macierzyństwo to 45-50 lat a nie prawie 70..(smutna)
Wocial
Zamniast mamy będzie miała babcię. i ile ta matka przezyje a potem co? dlamnie wogóle nie przemyslała taj sprawy.
33anna
Chore i egoistyczne! Jeśli w tym wieku urodzi, to zrobi dziecku wielką krzywdę. Po pierwsze ogromne ryzyko wad rozwojowych u dziecka, a po drugie - ile taka matka jeszcze pożyje? Kto się zaopiekuje dzieckiem? przecież ona w każdej chwili może umrzeć!
Poczuła kobieta, że życie przeleciało i nie ma się do kogo odezwać na starość, no to sobie urodzi dziecko..... tylko jak ona zamierza to dziecko wychować, tego pewnie nie przemyślała! Jestem przeciwko rodzenia dzieci w tak późnym wieku! Nawet jeśli ta kobieta jest zadbana i w dobrej formie. Biologii nie oszuka!
JUSTYLKA
tylko że my też nie mamy gwarancji ze jutro nic nam sie nie stanie...i wychowamy szczęsliwie swoje dzieci...nie miałabym śmiałości powiedzieć żadnej kobiecie że nie powinna zostać matką...no a chyna z tym czasem na umieranie to przesada
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.