Menu

a jak to jest z odliczeniem podatku??

mam pytanko skoro urodziłam w lipcu dziecko to nie dostane zwrotu podatku za cały rok tylko bedzie liczone od lipca??

Niki300
 535  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Praca i Finanse podatek

Odpowiedzi

AGAO30
Tak jest i to nie od całego lipca tylko od konkretnego dnia możesz odliczyć ulgę na dziecko od podatku.
Niki300
a moja mała urodziła sie 13 lipca??
amelializak
ja bym miala tak samo ale niestety niemoge bo M. na ryczałcie i ja niemam dochodu:(
AGAO30
Od 1 stycznia 2009 rok jest zmiana w ustawie o podatku dochodowym art. 27f ustawy i jest napisane że miesięczne odliczenia nakażde dziecko wynosi 92,67 zł a jezli w tym samym miesiącu wykonywana była władza rodzicielska ....... to za ten miesiąc podatnicy odliczaja 1/30 kwoty 92,67 zł za każdy dzień sprawowania pieczy nad dzieckiem.
A może zapytajcie w swoich Urzedach Skarbowych. Z
Zana
bzdura !!!! ....gdyby tak było w Pit 0 trzeba by było podawać dzień urodzenia a tak jest tylko miesiąc (takie kwadraciki są żeby zaznaczyć w którym miesiącu urodziło się dziecko) ....po za tym Pit 0 rozliczał mi program do rozliczeń Pit i wyliczył mi za całe 9 miesięcy a urodziłam w kwietniu...innym też rozliczałam i choć urodziły 5 czy 30 to wychodzi za cały miesiąc ....
AGAO30
Taki jest zapis w ustawie opodatku dochodowym za 2009r. A w pit-o podaje sie i date urodzenia dziecka i jego pesel - ciekawe po co?
Zana
z tego samego powodu z jakiego piszesz swoje dane ... a jak sobie inaczej to wyobrazasz ??? .... masz odliczyć dziecko ..więc rubryce napiszesz ...córka lub syn ??...

(zla)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.