Menu

A propos tej nieszcęsnej ospy...

Większość "krostek" to raczej plamki. Wykwitów z płynem jest bardzo mało- głównie we włoskach na głowie. Smaruję każdą zmianę na skórze Pudrodermem. Jak długo trzeba tak postępować? Na plamkach raczej strupki nie powstaną... Smarować aż na wykwitach pojawią się strupki (?), aż odpadną (?) Opinie są podzielone podobnież jak w przypadku kąpieli/ prysznica... Jak Wy robiłyście?

amalka
 2323  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak ospa

Odpowiedzi

syla
Mi lekarka kazała smarować az uschną ,bo nie zawsze robią sie strupki pozdrawiam
mysza
powiem tak ...jesteśmy dopiero chwilę po ospie ,więc na bieżąco ...co do kąpieli ...zdania podzielone ...ja wykapałam w czwartym dniu sugerując sie opiniami znajomych ...i był to okropny bład ...jak przechodzilismy do tej kapieli ospę łagodnie bez zbędnego swędzenia , tak po kąpieli zaczęła się gehenna ....cała noc do tyłu ...wykwity ,krostki smarowaliśmy do czasu pojawienia sie na każdym solidnego strupa....
mala21
smarowałam ranoi wieczorem dopuki krostki nie przyschły, wykąpałam dopiero po dwóch tygodniach od wysypu i jakoś przeżyliśmy
sheryl
My robiliśmy szybki prysznic. Ospa przeszła szybko. Ale u nas w ogóle była malutka. Też raczej plamki... czasami krostki średnicy szpilki. Pęcherzyk to chyba jeden mały... a tak to takie maciupcie krostki nawet nie widziałam, czy przybierają one postać pęcherzyków, bo za małe)


A i nie zalecano nam żadnych pudrodermów, żeby się nie babrało (jakby co może spowodować nadkażenie skóry) tylko zwykłą wysuszającą gencjanę.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.