Menu

Adopcja

Chcialabym poznac Wasze zdanie na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Ogladalam niedawno program, gdzie przeciwnicy argumentowali, ze dziecko nie ma prawidlowego wzorca w modelu rodziny (mama, tata, dziecko). Natomiast zwolennicy (takze osoba,ktora ma rodzine zastepcza),mowili, ze lepiej dla dziecka wychowywac sie w rodzinie (niezaleznie od plci opiekunow), niz w domu dziecka. Co o tym sadzicie?.

katarynka3311
 2459  56

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem dziecko adopcja

Odpowiedzi

pscolka1987
w głowach sie przewraca(nigdy)ja do takich par nic nie mam ,ale dziecko powinno mieć mamę i tatę prawdziwy dom....małe dzieci zbyt nie rozumieją ale w latach szkolnych??to dopiero ma znaczenie na psychikę !!
piasekpustyni
chore(krejzolka)
kaisaa4
jest to trudny temat i nie łatwo jest się po jakiejś stronie opowiedzieć. z jednej strony jest dużo słuszności w tym że każdy chce mieć rodzinę - w takim stopniu w jakim sobie sam to wyobraża z drugiej jednak ... właśnie jest to napiętnowanie takiego dziecka na którym może się bardzo odbić psychicznie to gdzie sie wychowuje i kim są jego "rodzice". ja bym nie była chyba taka odważna by stanąć po stronie par homoseksualnych.
agnese32
nigdy w zyciu bym na takie cos nie pozwolila nie wyobrazam sie znalezc pomiedzy dwoma kobietami czy mezczyznami . czy to dziecko nie bedzie tak chore jak oni stessi ze w przyszlosci zostanie jedno z nich(zla)(zla)(zla)
aniula
nie dodam nic po za @cinusia i @asafi(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
pscolka1987
'''.jest tylu samodzielnych rodziców i ich dzieci nie są ułomne..'''.ale ja nie mowie o tych co samotnie mają,wychowują dziecko ...mowa o parach jednej płci !!to prawda naszemu społeczeństwu wciąż brak tolerancji dlatego takie dziecko w takiej rodzinie nigdy nie bedzie miało normalnego życia ,może być kochane mieć wszystko ...ale gdy pójdzie do szkoły ????.......a dzieci potrafią być okrutne dla innych dzieci :(
pscolka1987
mowa o adopcji .....a wy wymieniacie pice ,bicie, gwałt , i typ....a jezeli to samo bedzie sie działo w takich związkach homo???tego to nikt nie powie !!
pscolka1987
cinusia właśnie to nasze zadanie :)mam wujka hom.ale ma dziecko z kobietą ktora zostawił dla faceta ...wiec potem jak wyszło to na jaw nie było ciekawie z psychiką dzieciaka...:(troszke to inna sytułacja ...ale przez to jakoś wiem że dzieci reagują inaczej niż dorosły ....
tymianek
kiedyś byłam przeciwna , aby pary homoseksualne miały możliwośc adopcji dzieci, natomiast teraz ..........., hmmmmmmm nie umiem określić swojego stanowiska, ponieważ znalałabym kilka argumentów za i przeciw , zarówno w przypadku akceptacji adopcji, jak i braku możliwości adopcji przez pary homoseksualne.
Już pisze, dlaczego nie umiem "się określić' , dlatego, że chciałabym poznać losy/opinię DZIECI, które rozstały adoptowane i miały możliwość dorastania w rodzinach jednopłciowych - co ONE sądzą na ten temat, czy jakby miały TERAZ możliwość wyboru rodziny adopcyjnej, czy wybrałyby rodzinę homo-, czy heteroseksualną, jakie miały dzieciństwo itd., itp.
pscolka1987
tymianek bardzo ciekawe wypowiedzenie ...bo przecież najważniejsze sa dzieci ....
daryjka87poznan
Nie, nie jestem za tym.
Panterka
@asafi i @cinusia(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze) Cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy są tolerancyjni, i którzy takie zachowania wpajają swoim dzieciom... I podpisuję się pod tym co napisały....

Dalej się nie wypowiadam, bo mi ciśnienie skacze jak czytam , że homoseksualizm to choroba
(chora)(barf)
katarynka3311
Dzieki za wypowiedzi. Ja osobiscie uwazam, ze to nie ma znaczenia jakiej plci sa rodzice, jesli potrafia wpoic dziecku wartosci i dac milosc, zrozumienie, cieplo, bezpieczenstwo. A, ze kiedys byc moze dziecko wychowane przez pare tej samej plci, zetknie sie z agresja czy wysmiewaniem ze strony otoczenia, to juz wina otoczenia , niestety. Uczmy tolerancji i tego, ze jesli ktos jest "inny" nie znaczy, ze gorszy.
pscolka1987
atena (nigdy)ja i tak zdania nie zmieniam....jest moda na homo i hetero niech jest!!!! .....ale po co jeszcze do tego mieszać dzieciom w głowach !!czy ja wypowiadam sie ze sa inni ze sa gorsi nie!!!!!! to nasze społeczestwo jest inne wiec taki nowy styl mody adopcji przez pary jednej płci nie przejdzie!!!!
Panterka
"moda na homo"(smiech)(smiech) Ale się uśmiałam....

Szczerze, to wolałabym być wychowywana przez "homo" niż przez tych, którzy myślą, że mogą pozbawiać szczęścia ludzi, którzy nie są tacy ''jak wszyscy"....


I jestem ciekawa, czy jeżeli Wasze dzieci wybiorą na swoich życiowych partnerów osoby własnej płci, czy zabronicie im być szczęśliwymi? Czy będziecie mówili, że są "chorzy"? I nie mają prawa do posiadania rodziny??
pscolka1987
a ja tego już nie rozumiem mowa o adopcji a nie o chorych???czy ktoś tu pisał ze za chorzy, gorsi itp???NIE dlatego dużo osób boi sie wypowiadać bo zawsze śą narzucane racje innych czyli wszystkie na tak bo jak nie to licz
pscolka1987
,,,ZWISA MI TO I POWIEWA ''' tym bardziej mi........i jak tu mowic o tolerancji?????? (wow)(wow)(wow)(wow)(wow)
alinagj1o2
Jestem temu przeciwna.Powinno pomóc się rodziną które chcą adoptować dziecko a nie stwarzać im problemy bo np mieszkanie za małe o 2 metry.znam wspaniałą rodzinę z jednym adoptowanym dzieckiem gdy chcieli drugie okazało się że mają za małe mieszkanie.Głupota.
Panterka
Tak było napisane:
"czy to dziecko nie bedzie tak chore jak oni stessi ze w przyszlosci zostanie jedno z nich"
, jedna z mam napisała, że to "chore"... I samo powiedzenie, że takie pary nie powinny adoptować dzieci, oznacza, że są oni gorsi od par hetero... zabrania się im zakładania rodzin, bo są "inni (?)".. A przepraszam bardzo, czym się niby różnią homoseksualni od heteroseksualnych? Ich miłość jest taka sama, ich potrzeby są takie same, ich priorytety są takie same.. Różnica jest tylko taka, że kochają tę samą płeć....
pscolka1987
dla mnie twoja wypowiedz była nietolerancyjna wobec mnie(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.