Menu

Adopcja nie tylko dla małżeństw

Właśnie czytałam, że PO pracuje nad ustawą, która dawałaby prawo do adopcji nie tylko małżeństwom, ale też związkom nieformalnym.
Co o tym sądzicie?

Adopcja także dla osób w związku nieformalnym?

carla1978
 796  23

Odpowiedzi

Matina
Mam nadzieję, że ustawa wejdzie w życie.
krasna1
ja też jestem za
uważam ,że zbyt dużo dzieci przebywa w domach dziecka,
a jest mnóstwo ludzi,którzy chętnie je pokochają i zapewnią lepsze życie.
Zresztą uważam,że małżeństwo od związku nie formalnego nie bardzo się różni ponieważ i w jednym i drugim związku można bardzo szybko odejść.
carla1978
Podawajcie swoje Za i Przeciw.
Moim zdaniem tyle dzieci nie ma rodziny, że jest to świetna okazja, żeby znalzły w końcu swoje domy.

Ciekawa jestem jakie argumnety przemawiają za osobami, które sa przeciw.
(kwiatek)
betty
Ja też jestem oczywiście za! I wcale nie musi być potrzebny papierek żeby dać miłość i szczęśliwy dom takiemu dziecku... Wszyscy powinni mieć równe szanse!
tlolek
jak najbardziej Tak
przecież nie trzeba mieć papierka żeby być dobrym rodzicem kochać i szanować dziecko(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)
Agnieshka76
Jak najbardziej jestem ZA mogli by jeszcze zmniejszyć wymagania co do tych par...
JUSTYLKA
uważam że to tylko walka o prawa zw nieformalnych a pod to podłączamy szczytne hasła o adopcji Ilośc dzieci w Domach Dziecka nie jest skutkiem braku chętnych ale jedynie ich nie uregulowanych syt prawnych ...z wielu powodów jestem zdecydowanie przeciw!!!
Nicoletta
jak najbardziej za! :)
Matina
Dla par homoseksualnych zdecydowanie nie!
Anka2485
ja jestem za
Mandarinios
Ja powiem tak, że hasło "związek nieformalny" jest rzeczywiście baaaardzo ogólnym stwierdzeniem i tak naprawdę wszystko możemy "podczepić" pod tego typu związek. Jestem przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne i w tym temacie zdania nie zmienię. Natomiast faktycznie są pary heteroseksualne, które nie mają ślubu ani cywilnego ani kościelnego a mogą naprawdę stworzyć wspaniały dom dla dziecka, które tego potrzebuje ale również zgadzam się z @Justylką, że jest to właśnie walka o prawa tego typu związków niż patrzenie przede wszystkim na dobro dzieci. I faktycznie PO może powinno pomyśleć o tym jak zmienić przepisy dotyczące adopcji dzieci, żeby małżeństwa miały łatwiej a nie, że czekają po wiele miesięcy na dzieci, które jak wiadomo im młodsze tym bardziej potrzebują dla prawidłowego rozwoju miłości i troski obojga rodziców, nie ujmując oczywiście troski i zaangażowania pracowników domów dziecka.
sylwetka84
ja też jestem za(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)
Magdalennka
jestem za . szczrze mówiąc wolałabym się wychować mając dwóch tatusiów albo dwie mamusie niż miałabym żyć w jakiejś patologicznej, zapijaczonej heteroseksualnej rodzinie. uważam że dwóch mężczyzn może wychować dziecko równie dobrze jak kobieta i mężczyzna. orientacja seksualna jest czymś wrodzonym a nie nabytym...
Magdalennka
i jeszcze jedno, uważam że nikomu nie można odbierać czegoś tak wspaniałego jak wychowanie dziecka i nikomu nie wolno odbierać wspaniałego dzieciństwa wśród ludzi którzy będą kochać ...
agnieszka79
ja też jestem za(awve)(awve)(awve)(awve)
Magdalennka
agniesia a jeżeli matka umiera i dziewczynka wychowuje się tylko z ojcem to co?? nie wyrosnie na kobietę??
albo matka samotnie wychowująca syna??
Magdalennka
czyli nie jestem prawidłowo ukształtowana .........
no cóż człowiek uczy się przez całe życie i dowiaduje się o sobie nowych rzeczy............ to pewnie tłumaczy moje głupie i zbyt tolerancyjne poglądy (krejzolka)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.