Menu

Akwarium

Zastanawiam sie ile z Was ma w domu akwarium...
Bo mam mały problem(pout). Do tej pory mielismy jedna rybkę "welona" w tzw kuli, ale postanowilismy założyć prawdziwe akwarium. Kupiliśmy takie o poj. 80 l. i mamy w nim 5 rybek. Wszystko było super ale po trzech dniach woda ma taki zapach, że robi mi sie nie dobrze(barf) . Zastanawiamy sie dlaczego bo do tej pory nie mielismy tego problemu. Dodam, że mamy pompkę i filtr i spacyfiki do uzdatniania wody. Może to ten upał?

AniaSCh
 628  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Dom i Ogród akwarium

Odpowiedzi

ojciec
Trzeba wymienić wodę to po pierwsze. Zapewne przekarmiacie ryby zbyt dużą ilością pokarmu, a być może jakaś ryba padła i woda się zanieczyściła. Upał może zwiększyć temperaturę wody i to oczywiście przyśpiesza proces rozkładu różnych substancji w akwarium i zapaszek może się wytworzyć:). Jak na tak duże akwarium nie macie w nim zbyt wiele ryb.. ciekawy czy są jakieś rośliny:)
Nula139
Też mamy akwarium o podobnej pojemności.
Myślę tak jak mój poprzednik.
Pewnie rybki są przekarmiane.
I konieczna wymiana wody.
Panterka
A macie glonojada? I jakieś roślinki? termometr do wody?

Myślę tak jak @ojciec i @Nula..
ojciec
joannasw - tylko nie sól kuchenna hehe, no chyba, że macie akwarium morskie:) w co wątpię:)
joannamysz
Bardzo wazne jest rowniez to zeby woda byla odstana. Najlepiej nalac do wiaderka 1/3 wody akwarium odstawic na pare dni i taka odstana wode dopiero wymienic. Jesli masz zywe rosliny w akwarim to zwroc uwage na to czy przypadkiem nie gnij,a byc moze podlaze, ktore masz w akwarium jest nie odpowiednie. Ja w swoim akwarium mialam podobna sytuacje. Zawinilo podloze, rosliny nie mialy mozliwoscvi rozwoju i gnily, poniewaz dalismy tylko sam zwirek i piasek zabraklo torfu na samym dnie. Teraz roslinki pieknie rosna zapuszczaja korzenie. Zreszta nie wiem czy wiesz ale nalezy czesto sprawdzac ph, twardosc wody, temp, NH3.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.