Menu

alergiA - do mam małych alergików

malutką dopadła jakieś uczulenie. oczka ma lekko spuchnięte i do tego wysypka i egzema na buźce. wczoraj byliśmy w zoo. mała nie jadła nic nowego od paru dni, daje jej tylko jabłuszko a do picia to winogrono z melisa i rumiankiem i jabłko z mietą. czu któraś z was sie spotkała z uczuleniem na rumianek?? a może to pyłki?? też teraz cierpie ale biorę claritine i jest w miare dobrze, malutkiej dałam zyrtec w kropelkach od pediatry na recepte. mała wygląda okropne a nie chcę jej ciągać po szpitalach. na co jeszcze mogło ją uczulić?? jak jej ulżyć??

isiorek
 574  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta alergia wysypka

Odpowiedzi

korek221
mój synek jest mega alergikiem...na pyłki kwiatów , traw , drzew , proszki do prania , rumianek ,niektóre kosmetyki , orzechy , paprykę , wełnę ...na szczęście nie na zwierzęta bo to by już była dla niego tragedia...-kocha wszystko co się rusza(grins)
Też bierze claritine w syropie i singulair w tabletkach (lek przeciwalergiczny i uodparniajacy)
Choć od 2 miesięcy lekarz odstawił mu leki i kompletnie nic się nie dzieje(krejzolka) może wyrasta z tego dziadostwa?
spróbuj podać córci wapno w syropku , a najlepiej idź do pediatry lub alergologa.
acha...rumianek często powoduje alergię u dzieci - Grześ po nim spuchł , ja zresztą też...
isiorek
no właśnie celowo wybrałam pediatre ze specjalizacją alergologa ale to dopiero w poniedziałek, mała ma 6miesięcy więc lekarst nie podam sama.
cytrynka
jest dużo rzeczy co może uczulać a rumianek jak najbardziej, może sierść zwierząt( po wizycie w zoo), może pyłki ale gdybać to sobie można. podawaj zyrtec i poczekaj do poniedziałku.
isiorek
zwierzęta wykluczyłam, mała nic nie dotykała, prawie cały czas była w wózku no a w domu mamy psa którego często dotyka i pewnie nie raz ją liznął
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.