Menu

Alergia pokarmowa u małego dziecka

Czy krople Fenistil mogę podać u 3 miesięcznego dziecka? W ulotce jest, że lek można stosować już od 2 miesiąca życia, ale czy to na pewno bezpieczne? Proszę o podpowiedź

WW82
 1123  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie alergia pokarmowa

Odpowiedzi

fiolka
bezpieczne
dodiderek
jezeli twoim zdaniem ulotka nie okresla tego jasno zawsze najlepiej zadzwonic do lekarza albo zapytac farmaceute w aptece
Justyna100
Można stosować moja malutka dostałą te krople ale to był jakiś koszmar po ich podaniu dostała takiego bólu brzucha ze nie wiedziałam kompletnie co robić.
marysia26
tak mozna stosowac ja też stosowałam do czasu gdy lekarz stwierdził ze zyrtec jest lepszy i skuteczniejszy
fiolka
@ marysiu, zyrtec jest lepszy (bo co do skuteczności na niektórych polach, to bym się sprzeczała), ale kompletnie nie nadaje się dla malutkich dzieci (strasznie obciąża serce i nerki), dlatego podaje się go dopiero po 2 roku życia. Fenistil jest nie oceniony przy zwalczaniu świądu.
A i nie powinno się dawać takich leków bez porady lekarskiej, szczególnie małym dzieciom, bo zdrowym dzieciom leki antyhistaminowe, nawet tak delikatne jak ten, mogą wyrządzić więcej złego niż dobrego!
Ewinia
podawalam je mojemu synkowi, gdy miał kilka miesięcy, (przed fenistilem, od 2 miesiąca dostawał ketotifen). Fenistil powodował u niego ciagłą senność, ale pomógł nam przejść przez trudny czas, gdy mały miał ciągle wysypki, był niespokojny, często płakał.... Jeśli te krople zapisał lekarz, to może warto mu zaufać...jeśli nie idż do alergologa.
WW82
Dziękuje za odpowiedzi:) wolałam się upewnić
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.