Menu

Aliemnty

Któraś zkobiet starała się o alimenty dla siebei wczasie ciązy?

asiula891
 640  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Partnerstwo i Rodzina alimenty dziecko

Odpowiedzi

Nicoletta
można.. ale ja nie starałam się o nie ..
soniacz87
moża ale jak sie dowiedziałam to wniosek do sądu sie składa w 8 miesiącu ciąży... jedz do Sądu to sie dowiesz więcej ..
asiula891
wiec tylko w 8 miesiacu?
KlaudynaK
to nie tyle co alimenty w ciąży a zwrot utrzymania kobiety w ciąży, czy jakoś tak. Nie wiem dokładnie kiedy się składa taki wniosek do sądu, wiem, że można. Polecam zapytanie na www.forum.prawnikow.pl - to bardzo dobra stronka jeśli chodzi o prawo rodzinne.
Pozdrawiam i powodzenia
sophia666
'Dopóki dziecko się nie urodziło, to nie można dochodzić alimentów, lecz odpowiedniej sumy z tytułu kosztów utrzymania kobiety przez 3 miesiące w okresie porodu oraz kosztów utrzymania dziecka przez okres 3 miesięcy po urodzeniu. Przy czym ojcostwo mężczyzny nie musi być udowodnione, a jedynie uwiarygodnione. Po urodzeniu się dziecka, o ile ojciec go nie uzna (sądownie), można żądać alimentów jedynie wraz z ustaleniem ojcostwa.
Art. 142 kro. Jeżeli ojcostwo mężczyzny nie będącego mężem matki zostało uwiarygodnione, matka może żądać, ażeby mężczyzna ten jeszcze przed urodzeniem się dziecka wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty utrzymania matki przez trzy miesiące w okresie porodu oraz na koszty utrzymania dziecka przez pierwsze trzy miesiące po urodzeniu. Termin i sposób zapłaty tej sumy określa sąd. '
sophia666
Uwiarygodnienie będzie polegało na wykazaniu, że matka dziecka współżyła z określonym mężczyzną w okresie, kiedy mogła zajść w tę ciążę.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.