Menu

Alimenty

Witam,żona mojego obecnego partnera wystapiła o rozwód i alimenty na siebie(dzieci nie mają).Chce także udowodnić jego winę,co się pewnie nie uda gdyż on ma świadków na to,że to ona jego zdradzała.Mamy wspólne dziecko,czy w związku z tym ona ma szanse uzyskać alimenty na siebie,czy sąd będzi brał pod uwagę najpierw potrzeby dziecka?Czy może powinnam ja złożyć pozew o alimenty na dziecko,czy wtedy alimenty na dziecko będą miały pierwszeństwo?

Poziomeczka
 881  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

alimenty

Odpowiedzi

Pacholec
to jestescie razem a chcesz go o alimenty podawac?
MiJa
edyta3431(klaszcze)
Poziomeczka
Tak,jemu urodziło sie pozamałżeńskie dziecko,nie są razem 2 lata wiec chyba może sobie życie układac co z resztą i ona robi.
Pacholec
a ma udowodnione ze nie sa razem przez sad
daryjka87poznan
Dokładnie Edyta (klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)
Iwona1977
tak ona moze uzyskac alimenty na siebie
jagoda30
a mieli chociaż orzeczoną separację?
KlaudynaK
Jeśli nie było orzeczonej separacji, a on ma dziecko po za małżeńskie to wina raczej leży po jego stronie. Jeśli ona go zdradzała - co zazwyczaj jest tylko gadaniem faceta, i on ma na to świadków powinien wystąpić z pozwem wcześniej.
co do alimentów, to na siebie jest dostać trudno ale jest to możliwe, jeśli udowodni się, że nie może podjąć pracy z powodu zdrowia, utraty, gospodarstwa domowego, że mąż zarabiał i taki był układ i tak dalej.
Jeśli Ty wystąpisz o alimenty na jego nieślubne dziecko to także je dostaniesz, nie zależnie od tego czy jego żona dostanie alimenty na siebie czy nie. Nic nie ma pierwszeństwa. Jeśli złożysz pozew o alimenty to on będzie tylko musiał wykazać sygnaturę akt przy swoim rozwodzie, choć też sądu okręgowego nie będzie obchodziło to, ponieważ sprawa toczy się między nimi i między wami osobno, Powiązaniem jest tylko nieślubne dziecko co świadczy o jego winie.
basiaikubus
dziwiś się woule dlaczeo twój partner wiedząc że zdradzała go żona przeciąał sprawe rozwodu tak długo a teraz to on ma dziecko spoza małżeństwa i ona jest w lepszej sytuacji tak ja uważam
jak dla mnie to sprawa rozwodu powinna byc załatwiona od razu a nie czekać tyle czasu...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.