Menu

alimenty i pozbawienie praw...

Czesc.Powiedzcie mi kochane czy ojciec ma obowiazek alimentacyjny jezeli został pozbawiony praw rodzicielskich a jego dziecko przysposobił inny mezczyzna(maz matki dziecka)i nosi nazwisko tamtego pana?

mycha2706
 1290  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Wychowanie dziecko

Odpowiedzi

desdemonka
jeżeli przysposobienie bedzie niepełne i nieodebrane zostana prawa rodzicielskkie ojcu biologicznemu ,wtedy biologiczny ojciec ma nadal obowiazek placenia alimentów..nazwisko i przysposobienie niepełne jest tylko swoistym "parasolem"a nie adopcją..Mój syn nosi nazwisko mojego męża i nadal otrzymuję alimenty od biologicznego ojca.
Swoja droga to jeśli ktos zabiera prawa ojcu biologicznemu,nadaje prawa rodzicielskie innemu mężczyznie -jak może domagac się alimentów ??
ulenka091987
ojciec biologiczny któremu zostaną odebrane prawa ma obowiązek płacić alimenty, ale tylko do momentu kiedy nowy partner nie przysposobi dziecka, gdyż wtedy on przejmuje opiekę nad dzieckiem, łącznie z utrzymywaniem go, mój syn też nosi nazwisko mojego męża i pobieram alimenty na niego, ale chcemy załatwiać przysposobienie co się wiąże z utratą alimentów, ale samo odebranie praw ojcu nie zwalnia go z płacenia
mycha2706
Dzięki kochane(prezent)
rozowa82
jw
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.