Menu

Alkohol w pracy w Polsce

Ostatnio rozmawiałam ze znajomym, który jest nadzorcą budowlanym. Mówił mi, że jego jego pracownicy piją w pracy alkohol. Jak im zwraca uwagę, to odpowiadają, że jedno czy dwa piwka to normalka. Mój znajomy musi za nich świecić oczami i nie potrafi im wytłumaczyć faktu, że on jest za nich odpowiedzialny i wykonując pracę remontowe/ na wysokościach nie ma mowy o alkoholu. Pracownicy i tak piją po kryjomu.
W Stanach takie zachowanie jest nie do pomyślenia!!! Robotnicy mają co jakiś czas kontrole alkoholowe i narkotykowe.
Jak znajomemu o tym powiedziałam, on powiedział, że jak ich zwolni, to kolejni pracownicy będą robili to samo, bo Ci "lepsi" wyjechali wszyscy za granicę i twierdzi, że to błędne koło, bo musiałby zwolnić wszystkich.
Nie rozumiem takiego podejścia i w ogóle nie rozumiem, dlaczego zwłaszacza w tym fachu w Polsce chyba ciężko znaleźć fachowca nie pijącego!!!
Czy faktycznie tak jest? Co o tym sądzicie?

mirabelka
 878  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse praca robotnik alkohol

Odpowiedzi

Agula
Sami doprowadzili do takich sytuacji, od początku przymykając na to oko, aż stworzył się większy problem. Jest mnóstwo ludzi, którzy z chęcią podjęliby się pracy na budowie, nie musząc przy tym popijać. Dlatego najlepiej pozwalniać tych "pijaczków", a przyjąć wartościowego człowieka
chiara
Równiez mieszkam za granicą, ale obija mi się o uszy temat alkoholu u polskich pracowników. Nie wiem czy to tylko pogłoski, czy naprawdę lepiej nie wynajmować polskich robotników?! Jest to przykre, bo niszczy to wizerunek polaków.
KaczkaDziwaczka
znam ludzi, który pracują na budowie. piją tez dlatego, że alkohol dodaje energii (wiem, ze to smiesznie brzmi)
mumczinx
@KaczkaDziwaczka - kto wie może niektórzy nie chcą się przyznać do lęku wysokości na przykład ?
KaczkaDziwaczka
być może:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.