Menu

Ambicje rodziców

Czy zapisywanie dziecka na wszystkie możliwe zajęcia dodatkowe to nie jest waszym zdaniem spełnianie ambicji rodziców? Córka sąsiadów nie ma w ogóle czasu – angielski, francuski, pianino, basen – wszystko. Ostatnio skarżyła się mojej córce, że jest zmęczona i nie chce jej się chodzić, a mimo to rodzice ją przymuszają. Co o tym myślicie?

kosia
 932  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko zajęcia dodatkowe

Odpowiedzi

marcela
DZIECKO MUSI MIEC DZIECINSTWO CIAGLE NAUKA?NIE NIE NIE
kasia13_archiwum
A ja z kolei dalam moja core do szkoly waldorfskiej, ktora ksztalci wlasnie wielostronnie i to juz od 1. klasy. Juz teraz ma oprocz normalnych lekcji, takie zajecia jak ogrodnictwo, rzemioslo, taniec, malarstwo, eurytmia... w 2. klasie bedzie mogla wybrac 2. instrument muzyczny, na razie jest flet, potem chce gitare... Nie zadladam nic, bo przeciez gusta, zainteresowania moga ulec zmianie.
Moim zdaniem, dodatkowe zajecia so ok... dopoki dziecko ma w tym radosc... Czasem trzeba dziecku pomoc znalezc jakies hobby, zainteresowanie... ale kiedy samo mowi, ze nie... to trzeba uszanowac.
Edit
Ja uważam ze nie należy przesadzać z ilością itp. Ale dziecko powinno mieć jakieś zajęcia które będą go rozwijały. Dziecko nie zawsze wie co dla niego dobre. Mój syn też nieraz nie chce iść na angielski ale nie mam zamiaru go z tego powodu wypisaywać.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.