Menu

Aminofilina

Cześć dziewczyny! Mam pytanie czy któraś z Was podawała swoim pociechom czopki pediatryczne Aminofilina? Synek miał zapalenie oskrzeli i brał antybiotyk, ale jeszcze trochę zalega mu wydzielina w oskrzelach, będąc dzisiaj na kontroli u pediatry przepisała mu te czopki.

Mamusica2008
 1516  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie dziecko 11 5 miesiąca

Odpowiedzi

moput
Ja podawałam. To są czopki rozkurczajace oskrzela o ile dobrze kojarzę.
JUSTYLKA
..Czopki te najczęściej stosuje się dorażnie w razie potrzeby w stanach duszności z wyraznym wciąganiem przepony co mozesz łatwo zaobserwować obserwując brzuszek malucha..Chyba że lekarz podał szczegółowe dawkowanie..U nas/jestem pielęgniarką/lekarze stosowali Aminofilinę najczęściej doraznie i na krótko...pozdrawiam A czy maluch ma problemy z oddychaniem lub tzw świszczący oddech ? Byc może dlatego dostał ten lek.
sandrela222
tak poawałm mojemu synkowi te czopki ale dostawałteż zastrzyki i mu pomoglo na zapalenie oskrzeli to było.
roisa
mój po czopkach płakał,więc dostał w kropelkach.jeśli dobrze pamiętam,to też był problem,ponieważ są gorzkie. później w miarę potrzeb łykał tabl. Theoplus .syn ma astmę,więc duszność miał często....
Basia1980
Mój Wojtuś właśnie bierze, niestety ma zapalenie oskrzeli:( poprzednim razem taz brał i byłó ok. Wydaje mi się, że trochę mu lżej ale poza tym dostaje zastrzyki:( Mi pediatra kazała smarować palec zwykłym kremem Nivea i daleko wpychac żeby się nie wysunął. Nieprzyjemna czynność ale małemu napewno przez te czopki lżej się oddycha i lepiej wykaszluje:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.